Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Agroturystyka
Podpowiedzi urlopowe
Wschód słońca oglądany wraz z gospodarzami

Wschód słońca oglądany wraz z gospodarzami

Niezapomniane widowisko przyrodnicze w Południowym Tyrolu

Wschód słońca na wycieczce z przewodnikiem w Południowym Tyrolu
Kto podczas pobytu w Południowym Tyrolu chciałby zobaczyć wschód słońca na szczycie góry, musi wcześnie wstać. Ale z całą pewnością warto! W wielu gospodarstwach spod znaku „Roter Hahn“ gospodarze towarzyszą gościom w takiej wyprawie na pobliski szczyt, aby im pokazać niezapomniane widowisko przyrodnicze.

Uczestnicy wycieczki wyruszają bardzo wcześnie, koło trzeciej nad ranem, zaopatrzeni w latarki (czołówki albo kieszonkowe). Kiedy dookoła panują jeszcze ciemności, goście wraz ze znającym okolicę gospodarzem ruszają w drogę na szczyt. Przyroda budzi się powoli wśród porannej szarówki. Po drodze przez las widać, jak pierwsza rosa pokrywa liście roślin. Stopniowo coraz jaśniejsze niebo zapowiada wschód słońca. Pierwsze promienie światła zabarwiają firmament na czerwono. Mistyczne chwile, wymarzona sceneria do bajkowych zdjęć. Wreszcie pierwsze promienie słońca błyszczą nad szczytami gór, niebo rozświetla się czerwienią, aż słońce otuli ciepłym żółtym światłem całą okolicę.

Wschód słońca w górach jest wspaniałym widowiskiem i niezapomnianym przeżyciem. Po tych wyjątkowych chwilach rozpoczyna się powrót do gospodarstwa. Przy tej okazji można też podpatrzeć, jak wygląda życie na wsi: w gospodarstwie już czeka obfite śniadanie z chlebem własnego wypieku, świeżo zniesionymi jajkami i speckiem, żeby się goście wzmocnili na początek długiego, letniego dnia. Teraz dorośli mogą jeszcze raz w wyobraźni przeżywać poranne ważenia, a dzieci mogą się wyszaleć na powietrzu, bawiąc się z psem i kotem.

> Apartamenty w Południowym Tyrolu oferujące wycieczki z przewodnikiem
> Pokoje w gospodarstwach w Południowym Tyrolu z ofertą wycieczek z przewodnikiem