Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Pardellhof

rzemiosło wiejskie w Naturns 

Pardellhof - Naturns - urlop w gospodarstwie - Meran i okolicePardellhof - Naturns - urlop w gospodarstwie - Meran i okolicePardellhof - Naturns - urlop w gospodarstwie - Meran i okolicePardellhof - Naturns - urlop w gospodarstwie - Meran i okolicePardellhof - Naturns - urlop w gospodarstwie - Meran i okolice
Pardellhof - Naturns - urlop w gospodarstwie - Meran i okolicePardellhof - Naturns - urlop w gospodarstwie - Meran i okolicePardellhof - Naturns - urlop w gospodarstwie - Meran i okolicePardellhof - Naturns - urlop w gospodarstwie - Meran i okolice
Pardellhof
Rodzina Walter Schnitzer
Runstgasse 5/A
39025 NaturnsNaturns
Telefon +39 348 5628390
pardellhof@rolmail.net dodaj do przechowalni
drewno
asortyment
 • Figury ze starego drewna
 • Lampy
 • Misy
 • Dekoracje do wnętrz i do wykorzystania na zewnątrz
 • Prace na specjalne zamówienie
loading
prezentacja produktów
opis gospodarstwa
Nad Naturns na Vinschger Sonnenberg, na wysokości 670 m n.p.m., leży gospodarstwo Pardellhof należące do rodziny Schnitzer. Źródła podają, że osady ludzkie istnieją tu już od około 1000 lat, zaś nazwisko „Schnitzer” związane jest z Pardellhof od ponad dwóch stuleci. Przypomina o tym inskrypcja w starej drewnianej izbie z 1767 r. Na tej ziemi, która szczyci się długą i bogatą tradycją i skąd rozpościera się fantastyczny widok na kotlinę Vinschger Talkessel, na stromym, około trzyhektarowym zboczu Walter Schnitzer uprawia owoce. Ma także 1 hektar winorośli. Do gospodarstwa należy również nieczynny już dzisiaj młyn i 6 hektarów lasu. To tam kreatywny gospodarz znajduje cenny materiał do swoich wyjątkowych figur ze starego drewna.
rzemiosło
„Już samo poszukiwanie wyjątkowego kawałka drewna jest pasjonującym zadaniem”, odkrywa tajniki swojej pracy gospodarz. W szczególności stare drewno kasztanowców i dębów, na które trafia w lesie na Vinscher Sonnenberg, stanowi inspirację do nowych prac. Co z niego wyjdzie, do końca pozostaje tajemnicą. „Uzyskuję to, na co pozwala konkretny kawałek drewna. Genialne pomysły pojawiają się najczęściej już w trakcie obróbki”, wyjaśnia z uśmiechem na twarzy. W taki sposób powstają najróżniejsze przedmioty dekoracyjne, które świetnie nadają się do tego, by tworzyć z nich kompozycje w połączeniu z kwiatami, świecami i owocami.
przetwórstwo na szlaku
Dla Waltera Schnitzera przyroda jest artystą. „Uważam się co najwyżej za pośrednika”, wyjaśnia skromnie. Wszechstronność materiału, jakim jest drewno, jest niemalże niewyczerpanym źródłem możliwości w kreowaniu przedmiotów. Fakt ten zauroczył gospodarza już w okresie jego dzieciństwa: „Szukałem wtedy w lesie wyjątkowych kawałków drewna na moją pierwszą własną szopkę – i znalazłem.” Fakt, że sam lubi podążać nowymi drogami, sprawia, że praca z drewnem budzi jego fascynację. „Nie jestem skrępowany żadnym określonym kształtem i wielkością, mogę puścić wodze fantazji, a także dostosować się do oczekiwań klienta”, mówi zadowolony. Prezenty darowane przez naturę, na które zazwyczaj nie patrzy się w ten sposób, to właśnie jego specjalność.

Tworząc swoje prace przy stole warsztatowym lub przed domem, pod gołym niebem, gospodarz korzysta z różnego rodzaju ręcznych frezarek i szczotek. Służą one do szlifowania, czyszczenia i kształtowania drewna. „Wyzwanie polega na tym, aby zachować szczególny charakter danego kawałka i uwidocznić kształty i wzory, które już tkwią w drewnie”, trafnie podsumowuje zapalony rękodzielnik. Efektem jego prac są fascynujące unikaty, może się jednak zdarzyć, że czasem coś pęknie. Walter Schnitzer chętnie wykorzystuje drewno kasztanowca, które szybko schnie i nie butwieje. Ze specyficznego układu słojów słynie natomiast dębina, ale znalezienie jej to już prawdziwy łut szczęścia.
Walter Schnitzer najchętniej wykonuje swoje prace pod gołym niebem.
Jak nas znaleźć?
Z Merano kierować się na Naturns. Na wysokości Plaus za gospodą Mondschein skręcić w prawo w Fallrohrweg i jechać aż do gościńca Jausenstation Weintal. Pardellhof znajduje się ok. 1 km w górę od tego miejsca.
Podręczny szkic dojazdu
Godziny otwarcia
Zwiedzanie warsztatu po telefonicznym uzgodnieniu.
Zajęcia w pobliżu
Meran
Us.13,8 km
Meran
Nearest town for a stroll
Pokaż na mapieszczegóły
Tyrol Castle
Us.15,9 km
Tyrol Castle
castles and fortresses
Pokaż na mapieszczegóły
Schupfer
Us.826 m
Schupfer

Schupfer

Fam.Germar Schweitzer
Pokaż na mapieszczegóły
Playgrounds Naturno
Us.1,4 km
Playgrounds Naturno
children's playgrounds
Pokaż na mapieszczegóły
Tennis in Naturns/Naturno
Us.1,4 km
Funpark Naturno
Us.1,4 km
Funpark Naturno
activities for children on offer
Pokaż na mapieszczegóły
Technical training parcour for bikes Naturno
Us.1,4 km
Technical training parcour for bikes Naturno
mountain bike tours
Pokaż na mapieszczegóły
Swimming pool Naturns/Naturno
Us.1,4 km
Swimming pool Naturns/Naturno
indoor swimming pools and saunas
Pokaż na mapieszczegóły
Ötzi Bike Academy
Us.1,4 km
Tourist Office Naturno
Us.1,4 km
Tourist Office Naturno
information offices
Pokaż na mapieszczegóły
Na mapie Południowego Tyrolu