&noscript=1 /> Handwerk-Detail
 
Rzeźbienie

Artystyczne rzemiosło, które jest tak wszechstronne jak samo drewno. Rzeźbienie ma w Południowym Tyrolu długą tradycję. Podczas mroźnych zim rolnicy spędzali kiedyś dużo czasu na rzeźbieniu w swoich ciepłych izbach. Miłość do rzeźbienia jest nadal przekazywana z pokolenia na pokolenie. Za pomocą noży i żelazek rzeźbiarskich drewno zmienia się w prawdziwe dzieła sztuki. Piękne rustykalne unikaty w imponujący sposób pokazują, jak kreatywne może być rzeźbienie w drewnie. W unikalnych wyrobach wykonanych ręcznie z dużą cierpliwością i wrażliwością widać zamiłowanie do szczegółów.

1 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
Thalerhof
Rodzina Kerschbaumer  | Feldthurns  (Eisacktal)
Asortyment: Krucyfiksy, figurki Matki Boskiej, rzezby, produkcja na specjalne zamówienia
Rękodzieło
  • Obróbka drewna
Twój wynik wyszukiwania
Toczenie w drewnie

Obrabiany przedmiot obraca się na stale szumiącej tokarce. Tutaj powstaje unikat. Sztuka toczenia drewna to niezwykle precyzyjna praca milimetr po milimetrze: za pomocą noży tokarskich umiejętnie usuwa się wióry i kształtuje drewno w prawdziwe dzieło sztuki. Inspirując się kolorem i kształtem drewna, artysta tworzy indywidualne i nowoczesne kreacje. W rezultacie powstają wyjątkowe wyroby, które upiększają każde otoczenie: wazony i misy, ale także owoce, kule i filigranowa biżuteria z drewna. Za ręcznie wykonanymi przedmiotami kryje się wiele godzin pracy i pasji.

1 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
Lahngut
Rodzina Windegger  | Lana
Asortyment: Biżuteria, Młynki do pieprzu, wazon, miski i talerze, Piłki, Drewniane owoce
Rękodzieło
  • Toczenie
Twój wynik wyszukiwania
Wyplatanie

Z elastycznych, umiejętnie łączonych ze sobą gałązek powstają niepowtarzalne dzieła sztuki. Gałązka po gałązce jest starannie owijana wokół szkieletu wyplatanego przedmiotu. Wymaga to nie tylko dużej siły i wytrzymałości, ale także zdolności oraz zręczności. Tradycyjne techniki są umiejętnie łączone z nowymi i innowacyjnymi pomysłami, aby kreować dzieła sztuki w różnych kształtach. Możliwości kreatywnego tworzenia plecionek są niemal nieograniczone – od użytecznych koszyków po dekoracyjne, filigranowe przedmioty, takie jak miski, lampiony i torby.

1 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
Oberhof
Rodzina Paris  | Ulten
Asortyment: wyroby dekoracyjne, produkcja na specjalne zamówienia, Kosze, Lampy, torby, bizuteria
Rękodzieło
  • Plecionki
Twój wynik wyszukiwania
Praca ze starym drewnem

Dostrzeganie piękna natury i docenianie tego, co nam daje: każdy kawałek starego drewna ma swój indywidualny kształt, jest uformowany przez słońce oraz deszcz i opowiada swoją własną historię. W kreatywny sposób można odnaleźć przeznaczenie starannie dobranego drewna. Kto tworzy coś z odzyskanego drewna, ma jeden cel: wydobyć wyjątkowy charakter każdego kawałka. Powstałe przedmioty są tak wyjątkowe, jak materiały, z których są wykonane. Figury, miski, świeczniki, drewniane lampiony czy latarnie – piękne, jedyne w swoim rodzaju dzieła są tworzone z miłością do ręcznego rzemiosła. 

1 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
Pardellhof
Rodzina Schnitzer  | Naturns
Asortyment: Produkty na zamówienie, Figurki wykonane ze starego drewna, Lampy, Miska, Elementy dekoracyjne do użytku wewnętrznego i zewnętrznego
Twój wynik wyszukiwania
Szydełkowanie

Szydełko, włóczka, nożyczki i prawdziwa wełna południowotyrolskich owiec: sztuka szydełkowania przetrwała przez pokolenia i nadal jest z entuzjazmem przekazywana dzieciom i wnukom. Możliwości indywidualnego tworzenia kunsztownych dzieł sztuki na szydełku są niemal nieograniczone – od wzoru po materiały oraz kształty. Z wielką wprawą i kreatywnością powstają ubrania, dywany, a także przytulne poduszki i koce. Za każdym ręcznie wykonanym wyrobem włókienniczym kryje się nie tylko wiele godzin pracy, ale także wielka miłość do rzemiosła i tradycji.

1 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
Hoferhof
Rodzina Aichner  | Algund
Asortyment: Oma-Emma-Deckchen, Poszewki na poduszki, Wykonania na wymiar, Koce, Wykładziny
Rękodzieło
  • Prace z welny
Twój wynik wyszukiwania