X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.

Podróż samochodem

Urlopowicze do Południowego Tyrolu zazwyczaj przyjeżdżają samochodem. Przede wszystkim dlatego, że chcą być mobilni podczas urlopu.
Długie podróże są jednak męczące dla dzieci. Maluchy się niecierpliwią i chcą, żeby je czymś zabawiać. Zebraliśmy więc kilka podpowiedzi, które sprawią, że podróż będzie przyjemniejsza dla całej rodziny:

 • Robić przerwy:
  Po maksymalnie dwóch godzinach jazdy samochodem należy się zatrzymać na kwadrans. Ważne też jest to, żeby wysiąść z samochodu, poodychać swieżym powietrzem i się poruszać.
 • Rozrywka:
  Im bardziej zajęte są dzieci, tym szybciej mija im czas. Należy zabrać na podróż odpowiednie zabawki (np. książki z obrazkami, zeszyty z zagadkami), warto przygotować jakieś kreatywne gry (np. budowanie łańcucha słów) i nie zapomnieć o nagraniach do słuchania po drodze.
 • Prowiant:
  Idealne są produkty lekkostrawne. Owoce, warzywa i pieczywo razowe powinny być najwyżej na liście. Dostarczają organizmowi niezbędnych składników bez obciążania go. Szczególnie przydatne na drogę są gotowe pokrojone owoce: jabłka, banany,marchewki, a także truskawki.
 • Napoje:
  Należy pić niegazowaną wodę, niesłodzone herbaty ziołowe i owocowe lub rozcieńczone soki. Także soki owocowe i warzywne są zdrowe i będą urozmaiceniem.
 • Ubranie:
  Dostosowane do pory roku i temperatury! Ubranie powinno być wygodne i luźne.


Dobrze jest unikać podróży na początek i koniec wakacji. Gdyby to było niemożliwe, można wyruszyć w nocy. Dzieci śpią przez pierwsze godziny, a Państwo podróżują szybciej ze względu na mały ruch.

Podczas upałów i silnego nasłonecznienia należy zwracać uwagę na ochronę przeciwsłoneczną i unikać przeciągów. Lepiej nie podróżować z otwartym oknem ani z klimatyzacją ustawioną na najwyższym poziomie. To prowadzi do przeziębień, które na urlopie są najmniej potrzebne.
Nie należy zapomnieć o chusteczkach higienicznych i woreczkach na odpadki, które powinny być łatwo dostępne w bagażu podręcznym.

Życzymy Państwu dobrej zabawy przy planowaniu urlopu, pięknych chwil spędzonych z rodziną i udanych wakacji. Jeśli się do niej dobrze przygotować, to podróż z dziećmi może być bardzo udana.