Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Podróż samochodem

Urlopowicze do Południowego Tyrolu zazwyczaj przyjeżdżają samochodem. Przede wszystkim dlatego, że chcą być mobilni podczas urlopu.
Długie podróże są jednak męczące dla dzieci. Maluchy się niecierpliwią i chcą, żeby je czymś zabawiać. Zebraliśmy więc kilka podpowiedzi, które sprawią, że podróż będzie przyjemniejsza dla całej rodziny:

 • Robić przerwy:
  Po maksymalnie dwóch godzinach jazdy samochodem należy się zatrzymać na kwadrans. Ważne też jest to, żeby wysiąść z samochodu, poodychać swieżym powietrzem i się poruszać.
 • Rozrywka:
  Im bardziej zajęte są dzieci, tym szybciej mija im czas. Należy zabrać na podróż odpowiednie zabawki (np. książki z obrazkami, zeszyty z zagadkami), warto przygotować jakieś kreatywne gry (np. budowanie łańcucha słów) i nie zapomnieć o nagraniach do słuchania po drodze.
 • Prowiant:
  Idealne są produkty lekkostrawne. Owoce, warzywa i pieczywo razowe powinny być najwyżej na liście. Dostarczają organizmowi niezbędnych składników bez obciążania go. Szczególnie przydatne na drogę są gotowe pokrojone owoce: jabłka, banany,marchewki, a także truskawki.
 • Napoje:
  Należy pić niegazowaną wodę, niesłodzone herbaty ziołowe i owocowe lub rozcieńczone soki. Także soki owocowe i warzywne są zdrowe i będą urozmaiceniem.
 • Ubranie:
  Dostosowane do pory roku i temperatury! Ubranie powinno być wygodne i luźne.


Dobrze jest unikać podróży na początek i koniec wakacji. Gdyby to było niemożliwe, można wyruszyć w nocy. Dzieci śpią przez pierwsze godziny, a Państwo podróżują szybciej ze względu na mały ruch.

Podczas upałów i silnego nasłonecznienia należy zwracać uwagę na ochronę przeciwsłoneczną i unikać przeciągów. Lepiej nie podróżować z otwartym oknem ani z klimatyzacją ustawioną na najwyższym poziomie. To prowadzi do przeziębień, które na urlopie są najmniej potrzebne.
Nie należy zapomnieć o chusteczkach higienicznych i woreczkach na odpadki, które powinny być łatwo dostępne w bagażu podręcznym.

Życzymy Państwu dobrej zabawy przy planowaniu urlopu, pięknych chwil spędzonych z rodziną i udanych wakacji. Jeśli się do niej dobrze przygotować, to podróż z dziećmi może być bardzo udana.