Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Wiejski świat
Rolnictwo w Południowym Tyrolu

Rolnictwo w Południowym Tyrolu

Południowy Tyrol - wiejski region

Z ogólnej powierzchni Południowego Tyrolu wynoszącej 7400,43 km kw. 241.952 hektarów to tereny rolnicze. Do tego dochodzą lasy i nieużytki, które mogą być przywrócone do celów rolnych.

Liczba gospodarstw - od najmniejszych do największych - to 20.212. Z tego 8.314 gospodarstw zajmuje się hodowlą bydła. Tak można statystycznie podsumować wiejski świat Południowego Tyrolu.

Powierzchnie wykorzystywane w rolnictwie to uprawy intensywne lub ekstensywne, uprawy winorośli i owoców, łąki, pastwiska i uprawa roli. Są one rozsiane po całym regionie, od dolin do granicy lasów. Rolnictwo to domiujący element życia miejscowych gospodarzy, od stuleci kształtujące to miejsce.
Południowy Tyrol z lotu ptaka

Południowy Tyrol z lotu ptaka

Wiejski krajobraz Południowego Tyrolu.

>możecie go sami zobaczyć

Poznawanie Południowego Tyrolu

Jak w Południowym Tyrolu dzielą się powierzchnie upraw winorośli, gdzie żyje najwięcej kóz i gdzie są największe hale? Jeśli chcą Państwo zostać prawdziwymi znawcami tego regionu, zapraszamy do wirtualnej wizyty w wiejskim świecie Południowego Tyrolu. Dobrej zabawy!