X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.

Planitzer

wiejska gospoda w Montan 

Planitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols Süden
Planitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols Süden
Planitzer
Rodzina Ainhauser Weissensteiner
Glen 25
39040 MontanMontan
Telefon +39 0471 819407
info@planitzer.it www.planitzer.it
dodaj do przechowalni
Godziny otwarcia
Od początku marca do końca maja i od początku września do połowy grudnia otwarte od czwartku do niedzieli w południe. Zamknięte w niedzielę wieczorem. Zamknięte od poniedziałku do środy. Zaleca się wcześniejszą rezerwację.
Opis gospodarstwa
Gospoda znajduje się w sielankowej miejscowości w otoczeniu porośniętych winoroślą pagórków. Na tarasie w cieniu stuletnich kasztanowców można znakomicie odpocząć, rozkoszując się widokami. Gospodarze zapraszają też na pyszne dania z wiejskiej kuchni.
Jedzenie i picie
Speck, kiełbasa Kaminwurzen, ser, knedle ze speckiem lub serem, jajka sadzone ze speckiem i pieczenią, kwaśna wołowina i omlet cesarski (Kaiserschmarrn). Wiosną zupa ze szparagów, knedle z pokrzywą, w niedzielę lub na wcześniejsze zamówienie szparagi z wiejską szynką i solonymi ziemniakami, gulasz wołowy, pieczona wieprzowina i wołowina lub jagnięcina z pieca. Jesienią zupa-krem z fasoli, ziemniaków i porów lub dyni, kopytka z dyni, knedle ze speckiem i kapustą kiszoną, domowa kiełbasa, mięso wędzone lub pieczone żeberka. Soki: jabłkowy, z czarnego bzu, z melisy i porzeczki.
Nasze wina
Cuvée rocznik ‘16 z białego Burgunda, Sauvignon i Gewürztraminera pachnie bardzo intensywnie jabłkami i melisą. Jest to wino niezwykle soczyste, urzekające harmonią smaku. Vernatsch rocznik ‘16 ma owocowy smak wiśni i jagód. Biały Burgund rocznik ‘15 jest winem wysokiej klasy, bardzo złożonym i zróżnicowanym, o aromacie jagodowym z nutami tytoniowymi. Dojrzałe taniny świadczą o wysokim poziomie tego wina.
Samochodem
 Z Neumarkt lub Auer jechać przez Montan w kierunku Glen. Gospoda znajduje się w Unterglen po prawej stronie (wypatrywać szyldu).
Pieszo
Z Montan starą trasą kolejki do gospody (trasa kolejowa nr 4, ok. 30 min.) lub z Auer (parking w strefie wypoczynkowej) przez Lottersteig (droga nr 4, ok. 60 min.) do Neumontan a następnie trasą kolejową do Glen.
Podręczny szkic dojazdu