Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Planitzer

wiejska gospoda w Montan 

Planitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolice
Planitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolicePlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolice
Planitzer
Rodzina Ainhauser Weissensteiner
Glen 25
39040 MontanMontan
Telefon +39 0471 819407
info@planitzer.it www.planitzer.it
dodaj do przechowalni
Roter Hahn
Godziny otwarcia
Od początku marca do końca maja i od początku września do połowy grudnia otwarte od czwartku do niedzieli w południe. Zamknięte w niedzielę wieczorem. Zamknięte od poniedziałku do środy. Zaleca się wcześniejszą rezerwację.
W gospodarstwie mozna kupić: Sok jabłkowy, syropy, wino.
loading
Opis gospodarstwa
Gospoda znajduje się w sielankowej miejscowości w otoczeniu porośniętych winoroślą pagórków. Na tarasie w cieniu stuletnich kasztanowców można znakomicie odpocząć, rozkoszując się widokami. Gospodarze zapraszają też na pyszne dania z wiejskiej kuchni.
Jedzenie i picie
Speck, „Kaminwurzen“ (kiełbasa wędzona), ser górski z jabłkowo-cebulowym ostrym sosem (chutney), kluski ze speckiem, wątróbką i serem, jaja sadzone ze speckiem i smażonym boczkiem, domowa kiełbasa z serem i tradycyjną polentą ("Plent"), omlet rolnika i omlet cesarski („Kaiserschmarrn“). Na wiosnę kluski z pokrzywą, w niedzielę szparagi z szynką wiejską, na zmianę z tradycyjną pieczenią jagnięcą, gulaszem wołowym i pieczenią wieprzową. Na jesieni zupa-krem kartoflano-porowa lub zupa z czerwonych buraków, kluski z burakami, kiełbasa domowa, wędzone mięsa i czerwona kapusta z kiszoną kapustą i kluskami ze speckiem. Na zamówienie żeberka z pieca. Soki: jabłkowy, z czarnego bzu, z melisy i czarnej porzeczki.
Nasze wina
Weißburgunder ‘20 pachnie kwiatem czarnego bzu. Goldmuskateller ‘20 uwodzi aromatem i pieprzowym niuansem. Vernatsch ‘20 charakteryzuje się świeżym aromatem wiśni i migdałów. Blauburgunder ‘19 jest niezwykle złożony bukiet. Lagrein ‘20 jest podbite aromatem czekolady i jeżyny.
Samochodem
 Z Neumarkt lub Auer jechać przez Montan w kierunku Glen. Gospoda znajduje się w Unterglen po prawej stronie (wypatrywać szyldu).
Pieszo
Z Montan starą trasą kolejki do gospody (trasa kolejowa nr 4, ok. 30 min.) lub z Auer (parking w strefie wypoczynkowej) przez Lottersteig (droga nr 4, ok. 60 min.) do Neumontan a następnie trasą kolejową do Glen.
Podręczny szkic dojazdu
Zajęcia w pobliżu
Neumarkt
Us.4,4 km
Neumarkt
Nearest town for a stroll
Pokaż na mapieszczegóły
Hill Castelfeder
Us.5 km
Hill Castelfeder
legends and mystical sites
Pokaż na mapieszczegóły
Klausenhof
Us.618 m
Klausenhof

Klausenhof

Fam.Andreas Ludwig
Pokaż na mapieszczegóły
Wegscheiderhof
Us.689 m
Wegscheiderhof

Wegscheiderhof

Fam.Lukas Wegscheider
Pokaż na mapieszczegóły
Rienzner-Hof
Us.697 m
Rienzner-Hof

Rienzner-Hof

Fam.Benno Franzelin
Pokaż na mapieszczegóły
Lexnhof
Us.845 m
Lexnhof

Lexnhof

Fam.Günther Biasi
Pokaż na mapieszczegóły
Engadinerhof
Us.1 km
Engadinerhof

Engadinerhof

Fam.Brigitte and Paul Zelger
Pokaż na mapieszczegóły
Sonnenhof
Us.1,2 km
Sonnenhof

Sonnenhof

Fam.Thomas Pfitscher
Pokaż na mapieszczegóły
Tschauphof
Us.2,2 km
Tschauphof

Tschauphof

Maria Theresia and Klaus Jageregger
Pokaż na mapieszczegóły
Schießstandhof
Us.2,6 km
Schießstandhof

Schießstandhof

Fam.Ulrich Terleth
Pokaż na mapieszczegóły
Na mapie Południowego Tyrolu