Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Luggin Steffelehof

wiejska gospoda w Kaltern a. d. Weinstraße 

Luggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolice
Luggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceLuggin Steffelehof - Kaltern a. d. Weinstraße - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolice
Luggin Steffelehof
Rodzina Hermann Luggin
Heppenheimerstr. 11
39052 Kaltern a. d. WeinstraßeKaltern a. d. Weinstraße
Telefon +39 0471 963608
Tel. kom. +39 339 6862509
info@luggin-steffelehof.com www.luggin-steffeleh...
dodaj do przechowalni
Roter Hahn
Godziny otwarcia
Otwarte od połowy marca do połowy grudnia czynne od czwartku do niedzieli – od godz. 17:00. Jesienią czynne od środy do niedzieli – od godz. 17.00. Zaleca się wcześniejszą rezerwację.
W gospodarstwie można kupić: soki, wina i destylaty.
loading
Opis gospodarstwa
Rodzina Luggin stworzyła ciekawy "Buschenschank" w St. Nikolaus w pobliżu Kaltern (Caldaro), lokalnego miejsca pielgrzymek. Przez sklep zaopatrzony w liczne produkty z gospodarstw rolnych można wejść do uroczej piwniczki i - przy lampce wina czy innego alkoholu z własnej ekologicznej gorzelni, tudzież przy szklance soku owocowego - delektować się daniami kuchni południowotyrolskiej.
Jedzenie i picie
Chleb domowej roboty, speck, carpaccio wołowe, ser szary (Graukäse). Sałatki, knedle i pierogi (w zależności od sezonu) "Schlutzer" Kalterer, „Pressknödel”, Schnapspfanne (patelnia z sznapsem) z „Kesselfleisch” (gotowanym mięsem), dania mięsne z różnymi dodatkami. "Tirtlen", różne ciasta, "Krapfen", placek z jabłkami, knedle z morelami, szarlotka „Äpfelkiechl” . Jesienią: domowa kiełbasa z kapustą i półmisek mięs. Soki: jabłkowy, jabłkowo-porzeczkowy, z winogron, z czarnego bzu, malinowy.
Nasze wina
Piwandi ‘20 ma intensywnie owocowy zapach. Odorus ‘20 jest jednorodne, owocowe i kwiatowe. Rosé ‘20 można z powodzeniem dopasować do każdego menu. Mont Vin ‘20 jest absolutnie wyraziste i charakteryzuje się aromatem żurawiny i czerwonej porzeczki. Lavardi ‘19 uwodzi aromatycznymi nutami oregano i tymianku. Aritos ‘19 sprawia w ustach wrażenie wina wyrafinowanego.
Samochodem
Z centrum Kaltern jechać w kierunku Mendelpass aż do St. Nikolaus. Tam należy zaparkować dojść pieszo do "Buschenschank" (200 m). Do gospodarstwa można także dostać się autobusem miejskim z Kaltern i z Bozen.
Pieszo
Z centrum miejscowości Kalterer w 20 minut dochodzi się do "Buschenschank". Gospodarstwo jest idealnym punktem wyjścia na szlaki: Kalterer Höhenweg i Mendelsteig.
Podręczny szkic dojazdu
Zajęcia w pobliżu
Ice caves
Us.2,8 km
Frühlingstal
Us.4,9 km
Frühlingstal
hikes and walking paths
difficulty
medium
duration:
3 Std.
ascent:
200 m
Pokaż na mapieszczegóły
Telefonsteig (Kaltern-Mendelpass)
Us.75 m
Telefonsteig (Kaltern-Mendelpass)
mountain tours
difficulty
medium
duration:
2 Std. 30 Min.
ascent:
800 m
Pokaż na mapieszczegóły
Weingut Niklaserhof
Us.182 m
Weingut Niklaserhof

Weingut Niklaserhof

Fam. Sölva
Pokaż na mapieszczegóły
Strickerhof
Us.213 m
Strickerhof

Strickerhof

Fam.Manfred Dissertori
Pokaż na mapieszczegóły
Siganatenhof
Us.288 m
Siganatenhof

Siganatenhof

Fam.Karl Ambach
Pokaż na mapieszczegóły
Zum Schwarzen Kus
Us.356 m
Zum Schwarzen Kus

Zum Schwarzen Kus

Fam.Irmgard Morandell
Pokaż na mapieszczegóły
Pradoshof
Us.397 m
Pradoshof

Pradoshof

Fam.Walter Schullian
Pokaż na mapieszczegóły
Schusterfredl
Us.455 m
Schusterfredl

Schusterfredl

Fam.Gerhard Andergassen
Pokaż na mapieszczegóły
Im Zeitlauf
Us.508 m
Im Zeitlauf

Im Zeitlauf

Fam.Lukas Battisti
Pokaż na mapieszczegóły
Na mapie Południowego Tyrolu