Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Kinigerhof

wiejska gospoda w Sexten 

Kinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - Dolomity
Kinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - DolomityKinigerhof - Sexten - urlop w gospodarstwie - Dolomity
Kinigerhof
Rodzina Paul Peter Stabinger
Kiniger 1
39030 SextenSexten
Telefon +39 0474 710704
faks +39 0474 710704
info@kinigerhof.com www.kinigerhof.com
dodaj do przechowalni
Roter Hahn
Godziny otwarcia
Czynne przez cały rok. Od grudnia do Wielkanocy zamknięte w poniedziałki. Od 25 marca do 29 kwietnia nieczynne. Od Wielkanocy do Zielonych Świątek zamknięte do czwartku. Od początku października do początku grudnia zamknięte od poniedziałku do piątku. Od 5 do 23 listopada nieczynne. W lipcu i sierpniu oraz przed Bożym Narodzeniem i w lutym czynne 7 dni w tygodniu. Zalecana rezerwacja.
Sprzedaż lokalna: Speck i "Kaminwurzen".
loading
Opis gospodarstwa
Taras w gospodarstwie Kinigerhof jest położony na wysokości 1.399 m n.p.m. i stanowi część górskich gigantów w Sextner Dolomiten. Vis a vis, na tle błękitnego nieba widać jedną z najsłynniejszych wież skalnych, znaną jako „Sextner Sonnenuhr“ (meridiana di Sesto). Specjalnością lokalu jest wędzone mięso: speck z różnych części tuszy wieprzowej, wędzone mięso wołowe, kiełbasy, salami i gotowany wędzony boczek Bauer - wszystko smakuje wybornie. Szczególną uwagę należy zwrócić na kuchnię oraz na liczne zioła i jagody z własnego ogrodu.
Jedzenie i picie
Talerz mięs ze speckiem, serem, wędzoną wołowiną, „Kaminwurzen“ (wędzona kiełbasa), chłopskim salami i gotowanym speckiem. Zupa jęczmienna, warzywna i zupa z kluskami okraszonymi speckiem. W zależności od pory roku: kluski z serem, ze szpinakiem, z ziołami, pokrzywą, buraczkami i grzybami. Różnego rodzaju pierogi z farszem sezonowym. Gulasz z kluskami, pieczeń wołowa i wieprzowa, domowa kiełbasa z kapustą, omlety, jajka ze speckiem. Omlet cesarski, strucla, „Strauben“ (pączki z dziurką) i wybór ciast. Na zamówienie talerz mięs z grilla, żeberka, „Bauerngröstl“ (zasmażane kartofle z warzywami, jajkiem i speckiem). Na wiosnę sałatka z mniszka lekarskiego. Na jesieni kluski z buraczkami. Soki: z czarnego bzu, jak również z czerwonych i czarnych porzeczek.
Samochodem
W Sexten obok Sport Mode Kiniger skręcić lewo, jechać drogą Europaweg do hotelu St. Veit i stamtąd kierować się drogowskazami.
Pieszo
Bezpośrednio od stacji kolejki Helm zboczem góry do starego Harpfe i dalej ulicą do Kinigerhof (czas: 15 min). Z dziedzińca wzdłuż Sextner możliwość odbycia tematycznych spacerów lub wędrówka do Helm (przez Mitterberg).
Podręczny szkic dojazdu
Zajęcia w pobliżu
Family Hike: Moso – Fischleintal Valley – Talschlusshütte Hut
Us.4 km
Family Hike: Moso – Fischleintal Valley – Talschlusshütte Hut
family hikes
difficulty
medium
duration:
1 Std. 31 Min.
ascent:
168 m
Pokaż na mapieszczegóły
Innichen
Us.8 km
Innichen
Nearest town for a stroll
Pokaż na mapieszczegóły
Bowling alley Hotel St.Veit
Us.506 m
Rental Ski Sport Mode Kiniger
Us.724 m
Playground for children "Riega"
Us.804 m
Playground for children "Riega"
children's playgrounds
Pokaż na mapieszczegóły
Sport Fishing - Sexten/Sesto
Us.815 m
House Sexten/Sesto
Us.839 m
House Sexten/Sesto
cultural centres
Pokaż na mapieszczegóły
Library & Internetpoint "Claus Gatterer"
Us.839 m
Tourist Office from Sexten/Sesto
Us.839 m
Tourist Office from Sexten/Sesto
information offices
Pokaż na mapieszczegóły
MTB-Tour Monte Arnese Trail (003)
Us.839 m
MTB-Tour Monte Arnese Trail (003)
mountain bike tours
difficulty
medium
ascent:
1.221 m
Pokaż na mapieszczegóły
Na mapie Południowego Tyrolu