Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Ebner

wiejska gospoda am Ritten 

Ebner - Atzwang  - Ritten - urlop w gospodarstwie  - Bozen i okolice
Ebner
Rodzina Unterthiner
Atzwang 18
39054 Ritten / AtzwangRitten / Atzwang
Telefon +39 0471 353386
Tel. kom. +39 339 6952992
info@weingutebner.it www.weingutebner.it
dodaj do przechowalni
Roter Hahn
Godziny otwarcia
Od marca do połowy maja otwarte w niedziele od godz. 9 (bufet chłopski podawany do 13). Od początku października do połowy grudnia otwarte od środy do piątku od godz. 18, w soboty i niedziele od 12. Wymagana rezerwacja.
W gospodarstwie można kupić: wino.
loading
Opis gospodarstwa
Leżąca u stóp płaskowyżu Rittner winnica Ebner otoczona jest plantacjami winorośli. Tu młody gospodarz Florian wyczarowuje przednie wina, podczas gdy jego żona, doświadczona kucharka i wyszkolona mistrzyni cukiernictwa, rozpieszcza swoich gości tradycyjnymi tyrolskimi potrawami, a od niedawna także chłopskim bufetem.
Jedzenie i picie
Tyrolskie kluski („Schlutzer“), przeróżne zupy, pierogi z sezonowym nadzieniem, żeberka, sałatka z kapusty ze speckiem, świeże pączki, desery z domowymi lodami. Na zamówienie pieczeń z zająca. Na wiosnę na zamówienie chłopski bufet z domowym chlebem i słodkościami oraz dżemy, świeżo wyciskane soki, speck, potrawy z jaj, ser i owoce. Soki: malinowy, z czarnego bzu i truskawkowy.
Nasze wina
Weißburgunder rocznik '19 ukazuje niezwykłą równowagę między alkoholem a cierpkością. Veltliner rocznik '19 aromatem przywodzi na myśl zielone nuty i pestki. Sauvignon rocznik '19 cieszy zmysł powonienia delikatną cytrynową nutą. Vernatsch '19 ma wspaniały aromat i przyjemną świeżość. Zweigelt '18 pachnie wiśniami i owocami leśnymi. Blauburgunder rocznik '18 jest bardzo mocny i długi na podniebieniu.
Samochodem
Jadąc z Bozen, ok. 100 metrów po wjeździe do wsi Atzwang skręcić w lewo. Po 2 km skręcić w lewo za małym drewnianym mostem. Po 500 m dojedziemy do "Buschenschank".
Pieszo
Z placu we wsi Atzwang starą drogą w kierunku południowym. Skręcić w prawo od kapliczki i dalej 'Kirchsteig' do Ebnerhof (czas: 35 min). Alternatywnie, drogą "Keschtnweg" na Ritten, według drogowskazów do Atzwang w Nockhof (czas: 35 min).
Podręczny szkic dojazdu
Zajęcia w pobliżu
Bozen
Us.13,5 km
Bozen
Nearest town for a stroll
Pokaż na mapieszczegóły
South Tyrol Museum of Archaeology - Ötzi
Us.13,9 km
Cornedo Castle
Us.11,2 km
Cornedo Castle
castles and fortresses
Pokaż na mapieszczegóły
Zundlhof
Us.11,2 km
Zundlhof

Zundlhof

Fam.Helmuth Ramoser
Pokaż na mapieszczegóły
School Museum Bolzano
Us.11,3 km
Untermoserhof
Us.11,9 km
Untermoserhof

Untermoserhof

Fam.Georg Ramoser
Pokaż na mapieszczegóły
Kandlerhof-Erbhof
Us.11,9 km
Kandlerhof-Erbhof

Kandlerhof-Erbhof

Fam.Martin Spornberger
Pokaż na mapieszczegóły
S. Maddalena hill
Us.12 km
Trögler-Hof
Us.12,1 km
Trögler-Hof

Trögler-Hof

Fam. Rottensteiner
Pokaż na mapieszczegóły
Steidlerhof
Us.12,1 km
Steidlerhof

Steidlerhof

Fam.Claudia and Rudi Gasser
Pokaż na mapie
Farm Holidaysszczegóły
Farm innsszczegóły
Na mapie Południowego Tyrolu