Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Ebner

wiejska gospoda am Ritten 

Ebner - Atzwang  - Ritten - urlop w gospodarstwie  - Bozen i okolice
Ebner
Rodzina Unterthiner
Atzwang 18
39054 Ritten / AtzwangRitten / Atzwang
Telefon +39 0471 353386
Tel. kom. +39 339 6952992
info@weingutebner.it www.weingutebner.it
dodaj do przechowalni
Roter Hahn
Godziny otwarcia
Od początku marca do połowy maja w niedziele otwarte od godziny 12.00. Od początku października do połowy grudnia otwarte od środy do soboty od godz. 18.00, a w niedziele od 12.00. Konieczna rezerwacja.
W gospodarstwie można kupić: wino.
loading
Opis gospodarstwa
Gospodarstwo Ebnerhof leży u stóp płaskowyżu Rittner, w otoczeniu urokliwych tarasów winnic. Młoda rodzina z wielkim zaangażowaniem prowadzi tu tradycyjny "Buschenschank" i rozpieszcza gości pysznymi winami z własnych upraw oraz typowymi potrawami tyrolskimi.
Jedzenie i picie
Speck, ser, chutney. Krupnik, zupa z knedlami ze speckiem i z knedlami z wątróbką, knedle ze szpinakiem i z serem, "Schlutzer", chleb dyniowy, płaski chlebek południowotyrolski "Schuettelbrot" lub pierogi z ziemniakami. Żeberka i królik z pieczonymi ziemniakami, warzywami i kapustą. "Krapfen", ciasta. Wiosną: sałatka z cykorii, szparagi z gotowaną szynką, cielęcina lub pieczeń wieprzowa. Jesienią: kiełbasa z kapustą, kaszanka, "geselchter Schopf", w niedziele: kasztanowe serca. Soki: malinowy, porzeczkowy i truskawkowy.
Nasze wina
Veltliner rocznik ‘17 charakteryzuje się pełną równowagą pomiędzy cierpkością i pełnią smaku. Sauvignon z rocznika ‘17 wykazuje aromat typowy dla swego gatunku, z delikatną dymną nutą. Weißburgunder rocznik ‘17 kojarzy się z jabłkami i białymi kwiatami. Gewürztraminer rocznik ‘17 jest bardzo elegancki i delikatny w smaku. Z kolei wiśniową i fiołkową nutę odnajdziemy w winach gatunku Vernatsch rocznik ‘17. Zweigelt z rocznika ‘16 jest przyjemnie delikatny, zachowuje przy tym wspaniałą pełnię smaku. Blauburgunder rocznik ‘16 to bardzo eleganckie i wartościowe wino.
Samochodem
Jadąc z Bozen, ok. 100 metrów po wjeździe do wsi Atzwang skręcić w lewo. Po 2 km skręcić w lewo za małym drewnianym mostem. Po 500 m dojedziemy do "Buschenschank".
Pieszo
Z placu we wsi Atzwang starą drogą w kierunku południowym. Skręcić w prawo od kapliczki i dalej 'Kirchsteig' do Ebnerhof (czas: 35 min). Alternatywnie, drogą "Keschtnweg" na Ritten, według drogowskazów do Atzwang w Nockhof (czas: 35 min).
Podręczny szkic dojazdu
Zajęcia w pobliżu
Bozen
Us.13,5 km
Bozen
Nearest town for a stroll
Pokaż na mapieszczegóły
South Tyrol Museum of Archaeology - Ötzi
Us.13,9 km
Cornedo Castle
Us.11,2 km
Cornedo Castle
castles and fortresses
Pokaż na mapieszczegóły
Zundlhof
Us.11,2 km
Zundlhof

Zundlhof

Fam.Helmuth Ramoser
Pokaż na mapieszczegóły
School Museum Bolzano
Us.11,3 km
Untermoserhof
Us.11,9 km
Untermoserhof

Untermoserhof

Fam.Georg Ramoser
Pokaż na mapieszczegóły
Kandlerhof-Erbhof
Us.11,9 km
Kandlerhof-Erbhof

Kandlerhof-Erbhof

Fam.Martin Spornberger
Pokaż na mapieszczegóły
S. Maddalena hill
Us.12 km
Steidlerhof
Us.12 km
Steidlerhof

Steidlerhof

Fam.Claudia and Rudi Gasser
Pokaż na mapie
Farm Holidays
Farm inns
Trögler-Hof
Us.12,4 km
Trögler-Hof

Trögler-Hof

Fam. Rottensteiner
Pokaż na mapieszczegóły
Na mapie Południowego Tyrolu