Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Ebner

wiejska gospoda am Ritten 

Ebner - Atzwang  - Ritten - urlop w gospodarstwie  - Bozen i okolice
Ebner
Rodzina Unterthiner
Weinbergweg 8
39054 Ritten / AtzwangRitten / Atzwang
Telefon +39 340 1521644
Tel. kom. +39 339 6952992
info@weingutebner.it www.weingutebner.it
dodaj do przechowalni
Roter Hahn
Godziny otwarcia
Od marca do połowy maja otwarte w niedziele od godz. 12. Od początku października do połowy grudnia otwarte od środy do piątku od godz. 18, w soboty i niedziele od 12. Wymagana rezerwacja.
W gospodarstwie można kupić: wino.
loading
Opis gospodarstwa
Leżąca u stóp płaskowyżu Rittner winnica Ebner otoczona jest plantacjami winorośli. Tu młody gospodarz Florian wyczarowuje przednie wina, podczas gdy jego żona, doświadczona kucharka i wyszkolona mistrzyni cukiernictwa, rozpieszcza swoich gości tradycyjnymi tyrolskimi potrawami, a od niedawna także chłopskim bufetem.
Jedzenie i picie
Tyrolskie kluski („Schlutzer“), przeróżne zupy, pierogi z sezonowym nadzieniem, żeberka, sałatka z kapusty ze speckiem, świeże pączki, desery z domowymi lodami. Na zamówienie pieczeń z zająca. Na wiosnę na zamówienie chłopski bufet z domowym chlebem i słodkościami oraz dżemy, świeżo wyciskane soki, speck, potrawy z jaj, ser i owoce. Soki: malinowy, z czarnego bzu i truskawkowy.
Nasze wina
W Weißburgunder ‘20 dominują bardzo intensywne nuty owoców pestkowych i kwiatów. Gewürztraminer ‘21 jest winem bardzo eleganckim i delikatnym. Blauburgunder ‘18 dojrzewało 24 miesiące w drewnianych beczkach. Na podniebieniu jest soczyste i cechuje się bardzo orzeźwiającą strukturą kwasową. Zweigelt ‘19 zaskakuje owocowymi nutami i eleganckim zapachem Na podniebieniu jest intensywne i bardzo ożywcze.
Samochodem
Jadąc z Bozen, ok. 100 metrów po wjeździe do wsi Atzwang skręcić w lewo. Po 2 km skręcić w lewo za małym drewnianym mostem. Po 500 m dojedziemy do "Buschenschank".
Pieszo
Trasa okrężna wiedzie z gospody Steg drogą 11 do Alei Kasztanów (Kastanienweg). Stamtąd drogą 11a w dół w kierunku wioski Atzwang aż do tablicy „Ebner” (ok. 1,5 h). Z gospodarstwa Ebner drogą 11a z powrotem do Atzwang i drogą rowerową do gospody Steg (ok. 45 min).
Podręczny szkic dojazdu
Zajęcia w pobliżu
Bozen
Us.13,5 km
Bozen
Nearest town for a stroll
Pokaż na mapieszczegóły
South Tyrol Museum of Archaeology - Ötzi
Us.13,9 km
Pitznerhof
Us.10,8 km
Pitznerhof

Pitznerhof

Fam.Markus Puff
Pokaż na mapieszczegóły
Cornedo Castle
Us.11,2 km
Cornedo Castle
castles and fortresses
Pokaż na mapieszczegóły
School Museum Bolzano
Us.11,3 km
Untermoserhof
Us.11,9 km
Untermoserhof

Untermoserhof

Fam.Georg Ramoser
Pokaż na mapieszczegóły
Kandlerhof-Erbhof
Us.11,9 km
Kandlerhof-Erbhof

Kandlerhof-Erbhof

Fam.Martin Spornberger
Pokaż na mapieszczegóły
S. Maddalena hill
Us.12 km
Trögler-Hof
Us.12,1 km
Trögler-Hof

Trögler-Hof

Fam. Rottensteiner
Pokaż na mapieszczegóły
Steidlerhof
Us.12,1 km
Steidlerhof

Steidlerhof

Fam.Rudolf Gasser
Pokaż na mapie
Farm Holidaysszczegóły
Farm innsszczegóły
Na mapie Południowego Tyrolu