X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.
WEB
Back Home

Gamsegghof

rzemiosło wiejskie w Graun im Vinschgau

Rodzina Beatrix i Karl Hohenegger
Langtaufers, Melag 11
39027 Graun im Vinschgau
Graun im Vinschgau
asortyment:
  • Drapanki z gęsich jaj z:
    • motywami wielkanocnymi
    • sentencjami
    • życzeniami
  • na specjalne okazje

Nasza oferta

opis gospodarstwa

Od 1702 r. tj. od ponad 300 lat Gamsegghof w Melag znajduje się w posiadaniu rodziny Hohenegger. Z okna rozciąga się przepiękny widok na wysoczyznę doliny Langtauferertal, z jej lodowcami, łąkami i lasami. U rodziny Hohenegger, na wysokości 1.920 m n.p.m. nie tylko urlopowicze czują się świetnie w swoich czterech ścianach przestronnych wakacyjnych apartamentów, lecz także 70 kóz, pięć krów i 6 gęsi – przebywających zarówno w nowo wybudowanym budynku inwentarskim, jak i na wybiegu na świeżym powietrzu. Serce tego ekologicznego, obejmującego 10 ha łąk gospodarstwa stanowi własna serowarnia: to tu dojrzewają wspaniałe sery z surowego mleka krowiego i koziego. Dla gęsich jaj gospodyni Beatrix znalazła jednak kreatywne zastosowanie.

rzemiosło

Delikatnie otwiera szkatułę z lekkimi jak piórko kosztownościami. Na pomysł robienia wydmuszek, zanurzania ich w kolorowych barwnikach, a następnie dekorowanie ich filigranowymi zdobieniami, Beatrix Hohenegger wpadła kiedyś w zimowe miesiące, kiedy to w gospodarstwie jest nieco spokojniej. „Te okazałe jaja są nie tylko dwa, a nawet trzy razy większe od zwykłych kurzych, lecz także ich skorupka jest mocniejsza – idealna do wydrapywania”, wyjaśnia pracowita gospodyni. Techniki nauczyła się sama dzięki intensywnemu treningowi: „Wykonywanie tak misternej pracy fascynowało mnie od zawsze”, mówi uzasadniając swoją pasję. Droga do świątecznie udekorowanego jajka wymaga przede wszystkim jednego: spokojnej ręki, ale także wiele cierpliwości i doskonałego wyczucia.

przyjazd

Koło Graun im Vinschgau skręcić w stronę doliny Langtauferertal. Jechać drogą około 10 km do samego końca doliny do Melag. Gamssegghof jest ostatnim gospodarstwem po lewej stronie.

zapytanie

Twoja wiadomość*
Wybierz odpowiedź Język*
Tytuł
*  
imię*
Nazwisko*
Ulica
Kod pocztowy
Miasto
Kraj*
Adres e-mail*
Telefon
* Wymagane pola
wysłać