X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.

Fronthof

wiejska gospoda w Völs am Schlern 

Fronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - Dolomiten
Fronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - Dolomiten
Fronthof
Rodzina Kompatscher
Bühelweg 2
39050 Völs am SchlernVöls am Schlern
Telefon +39 0471 601091
info@fronthof.com www.fronthof.com
dodaj do przechowalni
Godziny otwarcia
Czynne w okresie marzec-maj w niedziele w porze obiadowej; lipiec-sierpień: w środy i czwartki wieczorem; we wrześniu: od środy do soboty do południa, a w środy również wieczorem; październik-listopad: od środy do niedzieli do południa i wieczorem. W poniedziałki i wtorki zawsze nieczynne. Zaleca się wcześniejszą rezerwację.
W gospodarstwie można kupić: speck i "Kaminwurzen".
Opis gospodarstwa
Gospodarstwo Fronthof w Völser Aicha, wspomniane już w dokumentach z 1379 r., pozostało czymś bardzo wyjątkowym. Z tego największego zachowanego gospodarstwa w Południowym Tyrolu, które zostało zbudowane z kamiennych bloków na zboczu, roztacza się widok sięgający daleko poza kotlinę Bozen (Bolzano). Jeśli komuś przyjdzie ochota na doznania związane z historią i kulturą, może po posiłku wybrać się na spacer wzdłuż "Oachner Höfeweg".
Jedzenie i picie
Speck, kiełbasa „Kaminwurzen“, knedle ze speckiem, „Schlutzer” (pierogi z nadzieniem szpinakowym). Jesienią pieczone żeberka, „Schlachtplatte” („półmisek rzeźnika”), kaszanka, kasztany, „Kloatzenkrapfen“ (pączki). Wiosną i latem pierogi z ciasta chlebowego pełnoziarnistego i chrupiące, specjalności z własnej wołowiny lub wieprzowiny, potrawy ze szparagów, jarzyny z własnego ogródka. Soki: sok jabłkowy, malinowy, z czarnego bzu i mięty.
Nasze wina
Weißburgunder ’15 odznacza się typowymi aromatami owoców pestkowych. Sylvaner ‘15 uwodzi swoją ożywczą kwaskowością i piękną długością. W zapachu Kerner ’15 wyczuwa się nuty zapachowe marakui i śliwki. Winem wysokiej jakości jest również Blauburgunder ’14. Zweigelt ’14 cechuje aromat borówki amerykańskiej i czarnego bzu.
Samochodem
Z Blumau jechać w kierunku Tiers. Skręcić z głównej drogi do Völser Aicha i ok. 200 metrów przed kościołem skręcić w prawo. Po 300 m dojeżdżamy do "Buschenschank".
Pieszo
"Oachner Höfeweg" prowadzi do Fronthof zarówno z zamku Prösels, jak i z St. Katharina (czas: ok. 1,5 godz.).
Podręczny szkic dojazdu