X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.
Home
Wydarzenia
Archiwum

Imprezy w Południowym Tyrolu - archiwum

Piątek, 25.03.2016
Meran

Zamek Trauttmansdorff

Ogrody zamku Trauttmansdorff otwierają znowu swoje podwoje.

Wokół tej historycznej miejscowości, zimowej posiadłości cesarzowej Austrii Sisi, rozciąga się dzisiaj ogród botaniczny. Położony jest on na wschodnim krańcu miasta Meran i zajmuje powierzchnię ponad dwunastu hektarów.

W ogrodach zamku Trauttmansdorff rośliny są rozmieszczone według ich pochodzenia. I tak na przykład naturalne krajobrazy jak japoński ogród wodny znajduje się obok tarasowej uprawy ryżu i plantacji herbaty. Dzięki warunkom klimatycznym w Meran można tutaj zrealizować wiele pomysłów, które nie byłyby możliwe na północ od Alp: w Trauttmansdorff można oglądać przez cały rok rośliny pustynne z Meksyku oraz drzewa z bagien Florydy.

Stare rośliny uprawne rejonu Morza Śródziemnego, jak drzewa oliwkowe, winorośle, cyprysy i lawenda tworzą w słonecznych ogrodach niezapomniany obraz południa. Drogi spacerowe prowadzą poprzez tarasy w górę zbocza, skąd roztacza się wspaniały widok na okoliczne góry. Dęby ostrolistne przypominają naturalne rośliny regionu Morza Śródziemnego, podczas gdy ogrody wodne i tarasowe zamku Trauttmansdorff stanowią odrębną przestrzeń ogrodową. Schodkowe ścieżki prowadzą do formalnego ogrodu, który jest urządzony w stylu włoskim, do ogrodu z bylinami w stylu angielskim i do ogrodu, który jest urządzony w taki sposób, że pobudza wszystkie zmysły człowieka.

Dalej schody biegną wzdłuż wodospadów, które wpadają łagodnie do stawu z liliami wodnymi, nad brzegiem którego kwitną przecudnie kolorowe kwiaty. Dlaczego kaktusy kłują, a lilie wodne nie toną?
Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w jedenastu pawilonach. Już na podstawie ich kształtu można zgadnąć, jaka kryją wiedzę. Grota, zegar z kwiatów, promenada Sisi ... jesteśmy tu wodzeni na pokuszenie niczym Adam w raju.

urlop w gospodarstwie wiejskim w Meran i w okolicy
> apartamenty w Meran i okolicy
> pokoje w Meran i okolicy

Wszystkie terminy w skrócie

Kiedy?
Co?
Gdzie?
Marzec 2016
Pi 25.03.2016
Meran
Kwiecień 2016
So 02.04.2016 -
Ni 31.05.2015
Terlan
Grudzień 2016

Archiwa

Wszystkie terminy w skrócie