Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Graun w Vinschgau: wieża na jeziorze

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Graun im Vinschgau
Urlop w gospodarstwie w Graun w dolinie Vinschgau to wyjątkowa okazja, aby poznać od podszewki prawdziwe wiejskie życie.

Graun leży w Oberer Vinschgau na styku trzech państw: Włoch, Austrii i Szwajcarii. Do tej trzeciej pod względem powierzchni gminy Południowego Tyrolu należą takie miejscowości jak: Graun, Reschen i St. Valentin auf der Heide oraz boczne doliny Rojen i Langtaufers. Do gminy Graun trafić można, jadąc od strony Austrii, przez przełęcz Reschenpass, ze Szwajcarii - przez przełęcz Ofenpass, a z Meran - przez Vinschgau.

Urlop w gospodarstwie w Graun w Vinschgau:
wieś i jej historia Wyłaniająca się z jeziora Reschensee zabytkowa wieża Altgrauner Kirchturm stała się z biegiem czasu symbolem znanym daleko poza granicami kraju. Od miejscowej ludności jeszcze dzisiaj można usłyszeć historię tego chętnie fotografowanego motywu – opowiadając o niej, starsi ludzie często spoglądają z zadumą w stronę połyskującej tafli wody. Tam ich rodziny jeszcze przed rokiem 1950 uprawiały swoje pola i zbierały siano dla bydła. Z chwilą, gdy pojawiła się potrzeba budowy zbiornika retencyjnego niezbędnego do produkcji prądu, wieś Altgrauner Dorf i większa część wsi Reschen zmuszone były ustąpić pola wodzie. Jedynym wspomnieniem ich dawnej małej ojczyzny jest wystająca nadal z wody kościelna wieża. Dzisiaj mieszkańcy Graun pogodzili się już ze spiętrzonym jeziorem Reschensee, a gminę odkryto jako idealne miejsce do uprawiania sportów – kitesurferzy szczególnie sobie tu cenią wiejący nad jeziorem wiatr. Stercząca z wody kościelna wieża zachęca wielu turystów, by zatrzymać się w tutejszej gminie i podziwiać jezioro Reschensee z imponującymi górskimi szczytami w tle.

Turystyka w wersji soft dla poszukujących ciszy i spokoju
W trakcie urlopu w gospodarstwie w Graun w Vinschgau po dziś dzień można samemu doświadczyć chłopskiego stylu życia. Rolnictwo nastawione jest tu tradycyjnie na hodowlę bydła, a gospodarstwa zajmują strome górskie łąki i hale z wiecznym lodem w tle. W Rojen i Langtaufers stawia się na turystykę w delikatnym wydaniu, stąd też tutejsze doliny stanowią idealne miejsce na urlop dla osób szukających ciszy i spokoju oraz dla miłośników przyrody. W sekrecie zdradzamy, że Langtaufers z uwagi na brak pyłków w powietrzu jest idealnym miejscem dla alergików.

Aktywność o każdej porze roku Wakacyjny apartament w Graun w Vinschgau przez okrągły rok stanowi idealną bazę do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. Najlepiej swój pobyt w tym miejscu rozpocząć od miłego spaceru wokół jeziora Reschensee i zachwycić się przy tym widokiem otaczających górskich szczytów. Może w kolejnych dniach uda się je zaatakować? Być może będzie to wysoki na 2.920 metrów szczyt Klopair, najbardziej wysunięty na zachód szczyt Alp Ötztalskich? A może piesza wędrówka do kamienia granicznego poniżej Piz Lad, cały czas wzdłuż granicy austriackiej i szwajcarskiej? Ci, którzy do końca nie wierzą (jeszcze) we własne siły, mogą miło rozpocząć swój urlop w Południowym Tyrolu od relaksującej i krótkiej pieszej przechadzki.

Znajdujący się pod samym domem ośrodek narciarski Schöneben oferuje zimą idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. A nieco dalej, w pierwszej austriackiej gminie, zaczyna się już ośrodek narciarski Nauders. Można tu jeździć na łyżwach po zamarzniętym jeziorze Reschensee, podziwiając uroki okolicy, lub też wybrać się na uroczy spacer po śniegu.

Dlaczego warto spędzić urlop w Graun w Vinschgau:
  • Jedyne w swoim rodzaju widoki: bezkresne pola, połyskująca woda, sinoniebieskie lodowce
  • Stare gospodarstwa, które zachowały swój oryginalny charakter
  • Możliwość aktywnego spędzania czasu przez okrągły rok

Apartamentach i pokojach

Znaleziono dla ciebie: 22 gospodarstw