Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w Vinschgau

Wakacje w Vinschgau: urocze sady, fascynujące przestrzenie

Jakby całe Alpy skupiły się w jednej dolinie: tak właśnie wygląda Vinschgau. To krajobraz pełen kontrastów i jakby stworzony na urlop w gospodarstwie, w jednym z wakacyjnych apartamentów lub pokoi gościnnych.

Od przełęczy Reschenpass do słynnego miasta książęcego Meran wśród wyjątkowego krajobrazu Vinschgau płynie rzeka Etsch.

Krajobraz decyduje o charakterze Vinschgau o wiele bardziej niż zabytki sztuki i kultury. W ciągu stuleci ludzie nauczyli się żyć w zgodzie z górską przyrodą. W głębiej położonych miejscach uprawia się tu owoce i winorośl, a wyżej - hoduje bydło.

Mikrokosmosem szczególnego rodzaju jest Sonnenberg, ogromne zbocze doliny na lewo od rzeki Etsch. Aby móc korzystać z suchych łąk, górale już setki lat temu stworzyli system kanałów. Jeszcze dzisiaj niektóre z tych kanałów, wzdłuż których biegną przepiękne szlaki turystyczne, są w użyciu.

Ciepłe słońce, które świeci na niezachmurzonym niebie przez 315 dni w roku; zapach lasów świerkowych i ziół; aromat jabłek, moreli, truskawek, smak specku i górskiego sera na umiejętnie przyprawionym chlebie Fladenbroten, który określa się tym samym wyrazem co ludzi, którzy go wypiekają - Vinschger: to wszystko sprawia, że urlop nad rzeką Etsch jest ucztą dla wszystkich zmysłów. Zwłaszcza jeśli to wakacje z dziećmi w gospodarstwie. Tutaj bije prawdziwe serce tego miejsca. Serce ludzi, którzy między Reschen a Meran prowadzą zdrowe i spokojne życie.

Vinschgau - wskazówki

Vinschgau - urlop w gospodarstwie agroturystycznym
Atrakcje turystyczne
Ruiny Lichtenberg, górskie muzeum Messnera w Ortles w Sulden, MMM Juval na zamku Juval, zamek Churburg, muzeum Vinschger, Glurns, klasztor Marienberg, zatopiona wieża kościelna w jeziorze Reschensee, zamek Kastelbell

Miejsca na wędrówki
Góry w rejonie masywu Ortler (Ortler 3905 m), rejon Watles, hale Haider i Schöneben, hala Tarscher, St. Martin am Kofel (Latsch), rozmaite trasy wzdłuż starych kanałów Waalwege, trasy rowerowe od Mals do Meran (powrót pociągiem Vinschger Bahn)

Rejony narciarskie
Schöneben-Reschen, hala Haider i Maseben, Watles, rejon Ortler z Sulden i Trafoi, dolina Schnalstal

Biegi długodystansowe
Schlinig (Mals), Reschensee, Martell

Urlop w gospodarstwie w Vinschgau
> Mieszkania na wakacje w Vinschgau
> Pokoje w Vinschgau

Vinschgau przegląd

Agroturystyka w Górny Vinschgau

Agroturystyka w Górny Vinschgau

Jeśli podczas urlopu w gospodarstwie w Oberer Vinschgau usłymy o Zussln, Klosn czy Scheibenschlagen, to znaczy, że właśnie z pierwszej ręki dowiadujemy się o tutejszych prastarych zwyczajach.
Szczegóły
Agroturystyka w Dolny Vinschgau

Agroturystyka w Dolny Vinschgau

Wyjątkową atrakcją urlopu w gospodarstwie w Unterer Vinschgau są kwitnące jabłonie. Cała dolina wygląda wtedy jak zaczarowana. Ponadto na gości czekają tu także przyjemności kulinarne oraz piękne szlaki rowerowe i piesze.
Szczegóły