Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Urlop w Południowym Tyrolu
Rejony urlopowe w Południowym Tyrolu
Szlaki wzdłuż starych kanałów w Południowym Tyrolu

Szlaki wzdłuż starych kanałów w Południowym Tyrolu

Wodnym szlakiem

Wodnym szlakiem
Bez nich ziemia w zachodniej części Południowego Tyrolu wyschłaby. „Waale“ to kanały, które zbudowano w XIII wieku, aby doprowadzić wodę do bardziej suchych rejonów. W ten sposób rolnicy mieli pod dostatkiem wody. Obok kanałów zrobiono wąskie ścieżki, z których osoby nadzorujące cały system „Waaler“, mogły doglądać, czy funkcjonuje on właściwie, a grunty są odpowiedniego nawadniane.

Dzisiaj ścieżki wzdłuż kanałów zmieniły się w popularne szlaki turystyczne i malownicze, dostępne przez cały rok, trasy spacerowe. Kto szuka ciszy, doceni te szlaki, podobnie jak miłośnicy aktywnego spędzania czasu, którzy nad kanałami mogą obserwować, jak wiosną przyroda budzi się do życia.

Widok na nieckę Meran i kwitnące sady można podziwiać z prawie płasko biegnącego szlaku Marlinger Waalweg, dwunastokilometrowego i najdłuższego w Południowym Tyrolu. Ale również Kuenser Waalweg w Passeiertal czy Tscharser Waalweg, który prowadzi z wioski Tschars do zamku Juval wysoko nad Naturns, kuszą atrakcyjnymi widokami.

Agroturystyka w Południowym Tyrolu w rejonie szlaków Waaleweg:

> pokoje w Vinschgau
> apartamenty w Vinschgau

> pokoje w Meran i okolicy
> apartamenty w Meran i okolicy