Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Kuens: mała wieś, wspaniały wypoczynek

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Kuens
Urlop w gospodarstwie w Kuens to gwarancja spokoju i wypoczynku wśród natury, sport i kultura.

Kuens leży dokładnie w miejscu rozwidlenia doliny Passeier w kierunku północnym. Ta malutka wioska zachowała swój bardzo tradycyjny charakter i jest idealnym miejscem do odnalezienia spokoju i kontaktu z naturą. Gmina Kuens, licząca niecałe 400 mieszkańców, to jedna z najmniejszych gmin w Południowym Tyrolu. Większość jej terytorium leży w łagodnym klimacie i alpejskiej scenerii rezerwatu przyrody Texelgruppe. Bezpośrednio z kwatery w Kuens można wyruszyć na jeden z wielu okolicznych szlaków wędrownych. Z wysokości 592 metrów prowadzą proste trasy do schronisk i na szczyty. Okolicę można zwiedzać także na rowerach. Pobliskie i łatwo dostępne uzdrowisko Merano zachęca do wypadu na zakupy w cieniu średniowiecznych krużganków i zabytkowych budynków.

Urlop w gospodarstwie w Kuens – spotkanie z tradycyjną kuchnią
Krajobraz wokół zagród zdominowany jest przez pola winorośli i sady jabłkowe, co stwarza urlopowiczom w Kuens idealną atmosferę do wypoczynku. Od wiosny do jesieni na wyciągnięcie ręki są świeże owoce i warzywa z ogrodu, na turystów czeka także wino z przydomowych winnic i inne pyszności przygotowywane z sercem przez tutejsze gospodynie. W wielu domach funkcjonują do dziś tradycyjne wiejskie karczmy z wyszynkiem, w których można poznać i docenić skarby miejscowej kuchni.

Wędrówki dla całej rodziny
Kwatera w Kuens może służyć jako centralny punkt startowy na przeróżne okoliczne szlaki, na przykład na drogę szczytami wokół Merano czy też do sielskiej doliny Spronser. Na trasie widokowej w dolinie Finele można zobaczyć interesujący twór skalny, tak zwane piramidy z typowymi zakończeniami w kształcie kapeluszy. Przez dziesiątki lat deszcze obmywały zbocze dookoła, wypłukując warstwy ziemi i tworząc te charakterystyczne skałki. Bardzo lubiany w Kuens szlak prowadzi wzdłuż kanału nawadniającego sprzed 600 lat. Droga wiedzie przeważnie w cieniu, aż do początku kanału przy strumieniu Finele na wysokości 1.020 metrów. Jest to idealna trasa dla miłośników przyrody i rodzin z dziećmi. Zaczyna się ona w gospodarstwie Ungericht Hof, gdzie dodatkowo czeka specjalna atrakcja, przede wszystkim dla małych miłośników motoryzacji oraz ich ojców.

Prywatne muzeum traktorów
Odbyć w trakcie urlopu swoistą podróż w czasie... czy można sobie wyobrazić coś lepszego? Taką możliwość daje nam z pewnością urlop w gospodarstwie w Kuens. Można tam nie tylko podejrzeć rolników w trakcie zbiorów jabłek czy winobrania, lecz także przenieść się w czasie podczas wizyty w muzeum traktorów Ungerichthof. Tu zwiedzający dowiedzą się wszystkiego o jednej z najważniejszych maszyn rolniczych Południowego Tyrolu. W muzeum znajduje się w sumie 30 traktorów marki „Porsche-Diesel“ z różnych roczników, które zostały drobiazgowo odrestaurowane. Jednym z najbardziej interesujących eksponatów jest weteran zmotoryzowanej pracy na roli, traktor „Balilla“ z 1929 roku. Miłośnicy kultury i sztuki nie mogą z pewnością przegapić tutejszego kościoła farnego. Budowla, pochodząca prawdopodobnie z VIII wieku, została odrestaurowana w wieku XII w stylu romańskim. Jej patronami są św. Maurycy i św. Korbinian, który jako biskup ufundował w Kuens klasztor. Dziś w herbie miasta znajduje się jego wizerunek – pielgrzym na niedźwiedziu zdążający do Rzymu. Szczególnie cennymi zabytkami w kościele są chór i portal ostrołukowy z XV wieku, jak również malunki naścienne i zegar słoneczny na zewnętrznej ścianie budowli.

Dlaczego warto spędzić urlop w Kuens:
  • Spokojna miejscowość, jednocześnie blisko uzdrowiska Merano
  • Idealne miejsce z łatwymi szlakami dla całej rodziny
  • Wyjątkowe muzeum traktorów