Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Marling: wieś smakołyków i przyjemności

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Marling
Urlop w gospodarstwie w Marling to obietnica rozmaitych pieszych wędrówek z równego dna doliny w góry oraz tradycyjnej smakowitej kuchni.

Nasz wzrok podąża od Meraner Becken w górę ku granitowym skałom szczytu Ifinger i dalej na południe ku rudawemu porfirowemu zboczu płaskowyżu Tschögglberg: taki widok ukazuje się oczom obserwujących okolicę z Marling, wioski położonej na wysokości 363 m i oddalonej o kilka minut drogi od kurortu Merano. Osada mieści się na morenowym wzgórzu, w otoczeniu plantacji owoców i winorośli. W centrum wsi króluje XIX-wieczny kościół parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na rondzie przy wjeździe do wsi przyjezdnych wita figura ryczącego czerwonego lwa, którego Marling posiada również w swoim herbie. Figura została odlana przez jedyną w Południowym Tyrolu odlewnię artystyczną mieszczącą się w Marling.

Urlop w gospodarstwie w Marling to coś dla osób potrafiących docenić uroki życia
Wieś Marling do dnia dzisiejszego zachowała swój oryginalny wiejski charakter i tradycyjne rolnictwo. W tej wiosce pełnej sadów i winnic jeszcze dziś wielu rolników utrzymuje się właśnie z uprawy jabłek i winorośli. Kto spędza swój urlop w gospodarstwie w Marling, poczuje się spontanicznie włączony w tradycję tej miejscowości i znajdzie się w samym centrum rozmaitych wydarzeń. Okolica zachwyca imponującym widokiem szczególnie wiosną, gdy sady jabłkowe kwitną na biało i różowo. Ciekawie bywaw bezgwiezdne noce, gdy temperatury spadają poniżej zera, co wywołuje niepokój wśród rolników, którzy tak szybko jak tylko się da, ruszają z deszczowaniem dla ochrony upraw przez przymrozkami. Rankiem oczom gości ukazuje się niemalże surrealistyczny obraz: delikatne kwiaty jabłoni zamieniły się pod przezroczystym lodowym płaszczem w filigranowe kryształowe kwiaty.

Wędrówki całą rodziną – w trzech różnych strefach wysokościowych
Wakacyjny apartament w Marling służyć może jako główna baza wypadowa na piesze wędrówki do trzech różnych stref wysokościowych – w dolinę, na zbocza Marlinger Berg i na wyłączoną z ruchu kołowego miejscową górę Vigiljoch. Sieć rodzinnych pieszych szlaków pozwala dotrzeć do najdalszych zakątków regionu. Szlak przyrodniczo-dydaktyczny to dla amatorów pieszych wędrówek okazja, by zagłębić się w tajniki lasu i jego mieszkańców. 26 stacji z tablicami informacyjnymi, parkami linowymi, huśtawkami i domkami na drzewach prowadzi wzdłuż Marliner Berg. Leśna ścieżka dydaktyczna obejmuje 13 takich stacji. Jest łatwa do pokonania, a tym samym idealna dla rodzin z dziećmi. Wśród osób spędzających urlop w gospodarstwie w Marling szczególnym powodzeniem cieszy się okrężny szlak WeinKulturWeg „VIA VINI“. Jest on źródłem interesujących informacji o tradycji uprawy winorośli w tej okolicy. Bazą wypadową jest winiarnia. Na trasie szlaku aż do centrum wioski 14 stacji przedstawia temat „Od winorośli po winogrona i wino”. Jednym z najbardziej fascynujących pieszych szlaków pozostaje niezmiennie MarlingerWaalweg. Ten mierzący 12 kilometrów szlak jest najdłuższym wśród tych najbardziej wyjątkowych szlaków Południowego Tyrolu. Dawni rolnicy tworzyli tu małe kanały do nawadniania suchych pól. Wzdłuż nich biegły wąskie ścieżki umożliwiające konserwację kanałów. Ścieżkę Marlinger Waalweg poszerzono, tworząc z niej dzisiaj wygodny pieszy szlak, który niemalże płasko biegnie od Töll do Oberlana, zachwycając zróżnicowaną florą i widokami. Szlakami o nieco bardziej stromym przebiegu, ale również godnymi polecenia, są Marlinger Höhenweg, Eggersteig i Martinsweg

Oryginalna jakość z gór
Na trasie pieszych szlaków w Marling znajduja się cztery górskie gospody, uhonorowane tytułem ‘Oryginalna jakość z gór’. Inicjatywa ta wyróżnia górskie gospody, górskie chaty i schroniska, które cechuje autentyczna alpejska jakość. Gościom spędzającym swój urlop w wakacyjnym apartamencie w Marling gospodarze oferują wiele produktów pochodzących z własnych gospodarstw, takich jak jajka, speck, ser górski, różne soki owocowe i powidła. Urlopowicze mogą także w trakcie pieszych wędrówek zgłębiać wiedzę o lokalnej sztuce kulinarnej: gospodarze serwują bowiem na słonecznych tarasach swoich chat szereg tradycyjnych potraw kuchni Południowego Tyrolu, jak np. Schwarzplentener Ribl, Schlutzkrapfen czy Speckknödel z surówką z kapusty.

Wybór między tenisem a wycieczkami z przewodnikiem do świata jabłek
To, że spędzając urlop w gospodarstwie w Marling, nie ma się ochoty codziennie sznurować trekkingowych butów, nie oznacza jeszcze wcale, że jest się skazanym na bezczynność. Tutejszy ośrodek sportowy oferuje świetne możliwości gry w badmintona, siatkówkę plażową lub tenisa. Warto też odwiedzić winiarnię, spółdzielnię produkcji owoców w Marlingen i prywatny browar, które oferują zwiedzanie z przewodnikiem. Zwieńczeniem tej wizyty jest degustacja pozwalającą własnymi zmysłami prawdziwie poczuć dopiero co zdobytą wiedzę.

Dlaczego warto spędzić urlop w Marling:
  • Łatwe piesze szlaki dla całej rodziny w trzech różnych strefach wysokościowych
  • Spokojna i interesująca wieś z plantacjami jabłek i winorośli
  • Idealne miejsce na urlop dla potrafiących docenić uroki życia

Apartamentach i pokojach

Znaleziono dla ciebie: 19 gospodarstw