Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w Meran i okolicy

Urlop w Meran – wellness ma wiele twarzy

Palmy i lodowce: to najchętniej wybierane hasło w reklamach turystycznych, które w wyrazisty sposób charakteryzuje Meran. Często pojawiają się też inne symbole: wino i owoce, kwiaty i ogrody, sztuka i kultura, sport i wellness... Na wszystko to należy znaleźć czas podczas urlopu spędzonego w apartamencie w gospodarstwie agroturystycznym w tym rejonie. Meran faktycznie odpowiada tym hasłom reklamowym.

Miasto leży na wysokości 300 metrów. Oblodzona góra Hohe Weiße w Parku Przyrody Masywu Texel na północ od miasta wznosi się na wysokość niemal 3300 metrów. Na niewielkim obszarze sąsiadują ze sobą ogrody, tereny uprawne i niezaludnione tereny wysokogórskie. Ogromna różnica wysokości powoduje, że obok siebie znajdują się krajobrazy, które zazwyczaj dzieli wiele stopni szerokości geograficznej.

Dobre samopoczucie osiąga się też przez podniebienie i żołądek. Takie właśnie poczucie dobrostanu umożliwia urlop w gospodarstwie. Plantacje owoców zajmują niemal całą powierzchnię doliny rzeki Etsch. Na zboczach doliny dojrzewają winogrona, a w alpejskich dolinach bocznych, od Ultental na południu do Pfelderertal na północy, hoduje się bydło.

Goście łatwo mogą sami doświadczyć fascynującej mozaiki krajobrazu. Zimą w przyjaznym dla rodzin rejonie narciarskim. „“działają nowoczesne wyciągi, jednak okolice Meran zachęcają przede wszystkim do wędrówek - od wiosny, kiedy kwitną jabłonie, aż do późnej jesieni.
Niezależnie od tego, czy goście wędrują po Meran i okolicach z kijkami, uprawiając nordic walking, czy po prostu jako miłośnicy pieszych wycieczek najchętniej wybierają szlaki wzdłuż starych kanałów. W samej tylko okolicy Meran jest 13 takich kanałów. Biegną one przez wspaniały las liściasty, obszary upraw winorośli i owoców. Spektakularny jest szlak Algunder, który prowadzi koło Gratsch do słynnej trasy spacerowej Tappeinerweg. Ta jedyna w swoim rodzaju trasa turystyczno-botaniczna kończy się w Steinernen Steg w Meran - tylko kilka minut pieszo od historycznej siedziby książęcej i nowych term. Wellness, jak okiem sięgnąć...

Meran - wskazówki

Meran - agroturystyka: apartamenty, pokoje; wycieczki
Atrakcje turystyczne
Ogród botaniczny zamku Trauttmansdorff, termy w Meran, zamek Tirol, altany w Meran, muzeum sadownictwa Południowgo Tyrolu w Lana, muzeum maszyn do pisania Petera Mitterhofera w Partschins, kościółek św. Prokulusa w Naturns, stare modrzewie w St. Gertraud/Ulten, gospodarstwa herbowe (Schildöfe) w Passeiertal, gospodarstwa i pomieszczenia dla zwierząt (Paarhöfe) kryte słomą w Tschögglberg

Miejsca na wędrówki
Muthöfe, jezioro Spronser w Parku Przyrody Masywu Texel, wysokogórski szlak w Meran (Meraner Höhenweg), Tappeinerweg, miejsce odnalezienia człowieka z lodu (Schnalstal), wędrówka szlakiem gospodarstw w Ultner, Hasenöhrl, Laugen, Hirzer, Stoanerne Mandlen nad Mölten

Ośrodki narciarskie
Falzeben - Meran 2000, Ulten - Schwemmalm, Schnalstal, Pfelders

Urlop w gospodarstwie w Meran i okolicy
> Apartamenty w Meran i okolicy
> pokoje w Meran i okolicy

Meran i okolice przegląd

Agroturystyka w Meran i okolice

Agroturystyka w Meran i okolice

Urlop w gospodarstwie w Merano i okolicy oznacza przede wszystkim różnorodność, na którą składają się śródziemnomorska aura i górski krajobraz Alp. Dodatkowe elementy to kultura i sztuka kulinarna.
Szczegóły
Agroturystyka w Passeiertal

Agroturystyka w Passeiertal

Urlop w gospodarstwie w dolinie Passeier to przede wszystkim wędrówki i możliwość uprawiania sportów wyczynowych, dziewicze miejsca położone z dala od tłumów oraz wiele zachowanych wiejskich tradycji.
Szczegóły
Agroturystyka w Ultental - Deutschnonsberg

Agroturystyka w Ultental - Deutschnonsberg

Kto zdecyduje się na urlop w gospodarstwie w Ultental–Deutschnonsberg, będzie zaskoczony, o ile wolniej i ciszej tykają tu zegary.
Szczegóły
Agroturystyka w Schnalstal

Agroturystyka w Schnalstal

Urlop spędzany w gospodarstwie w Schnalstal może być bardzo urozmaicony: mamy tu i dziewiczą naturę, którą podziwiać można na szlakach wiodących śladami Ötziego - człowieka lodu, i lodowiec z nartostradami, i możliwość doświadczenia pradawnych tradycji.
Szczegóły
Agroturystyka w Hafling - Vöran

Agroturystyka w Hafling - Vöran

Czy to w punkcie widokowym „Knottnkino“, czy w regionie narciarskim i trekkingowym Meran 2000, czy też na grzbiecie haflingera: urlopowi w gospodarstwie w Hafling lub Vöran nadaje ton przyroda.
Szczegóły