Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Sterzing i okolicy: stare tradycje, uroki nowoczesności

Agroturystyka w Sterzing i okolice
Urlop w gospodarstwie w Sterzing zapewnia urozmaicenie. Wiejski świat doliny Eisacktal nieopodal tętniącego życiem alpejskiego miasta.

Sterzing i okolice to okazja dogłębnego poznania historii i kultury regionu. Odwiedzający zetkną się tu z dawno zapomnianymi gdzie indziej tradycjami i poznają codzienne życie miejscowych gospodarstw. Jednocześnie Sterzing i okolice pokazują się osobom spędzającym urlop w gospodarstwie z nowoczesnej strony: ulica handlowa miasta Fuggerów zachęca do spacerów, a w centrum rozrywkowym na górze Rosskopf goście mogą zagrać w disc golfa lub odważyć się na przejażdżkę trójkołowym mountaincartem.

Urlop w gospodarstwie w Sterzing i okolicy: miejsca przepełnione historią
Sterzing było znaczącym średniowiecznym miastem handlowym także dzięki swojemu szczególnemu położeniu pomiędzy przełęczami Jaufenpass, Brennerpass i Penserjoch. Wraz z początkiem górnictwa w dolinie Wipptal, okolo 1400 roku, w regionie zapanował dobrobyt. W kwaterach urlopowych w Sterzing i okolicy ten znaczący fragment historii jest stale obecny. Okazją do poznania górniczych tradycji będzie wizyta w muzeum górnictwa w Ridnaun Schneeberg lub w kapliczce św. Barbary w Gossensaß. Chyba najbardziej znanym gościem wioski Gossensaß w gminie Brennero był Henryk Ibsen. Słynnemu pisarzowi poświęcono nawet specjalne muzeum.

Powrót do początków: sztuka układania siana
Na urlopie w gospodarstwie w Sterzing i okolicy stale towarzyszyć nam będzie widok na otaczające góry i wznoszący się na wysokość 3.500 metrów Hochfeiler w Alpach Zillertalskich – najwyższy szczyt w Eisacktal. Kiedy się patrzy na góry, lasy i łąki, w niektórych miejscach rzucają się w oczy osobliwie spiętrzone twory – stogi siana. Mają unikatowy wygląd. Jeśli siano nie może wyschnąć zaraz po skoszeniu, to zgodnie z tutejszą starą tradycją ręcznie układa się je w kształt przypominający ludzką postać. Są duże szanse, że na urlopie w gospodarstwie w Sterzing i okolicy goście będą mogli zobaczyć tę technikę suszenia siana, gdzie indziej już dawno zapomnianą.

Smakołyki ze Sterzing w wiosce na hali
Vallmingalm koło Sterzing wraz ze znaną Fanealm sa jednymi z niewielu wiosek na halach w Południowym Tyrolu. Pod urwistymi skałami chaty tej wioski są sielankowo położone wśród pastwisk, kosodrzewin i starych modrzewi. Vallmingalm warto odwiedzić już choćby ze względu na domowe wyroby z miejscowych produktów. Trzeba tutaj spróbować masła, kiełbasy kaminwurzen, specku, a przede wszystkim szarego sera z Vallmingalm. Dla Sterzing i okolic charakterystyczne są wyroby nabiałowe. Jogurt ze Sterzing jest wizytówką okolicy. W dni jogurtu odwiedzający mogą doświadczyć całej różnorodności smaków. Tygodnie poświęcone miejscowym specjałom jak „Smakołyki z Eisacktal“ (Eisacktaler Kost) czy „Południowotyrolskie święto knedli“ (Südtiroler Knödelfest) to wydarzenia, których centralnym punktem są kulinarne osobliwości regionu. Restauracje i gospody przez cały rok oferują w karcie tradycyjne potrawy.

Aktywny urlop przez całą dobę
Wokół Sterzing i w okolicy jest mnóstwo atrakcji turystycznych, w tym imponujące widowisko przyrodnicze w wąwozie Gilfenklamm lub okazja poznania codziennego życia rycerzy w grodzie Reifenstein. Czy to w parku wspinaczkowym, czy na najdłuższym we Włoszech torze saneczkowym na górze Rosskopf, czy w ośrodkach narciarskich Ladurns i Ratschings-Jaufen: w kwaterze urlopowej w Sterzing i okolicach region prezentuje się ze swojej najlepszej strony.

Dlaczego warto spędzić urlop w Sterzing i okolicach:
  • Kolorowe, tętniące życiem miasto Sterzing
  • Absolutna atrakcja: muzeum górnictwa w Ridnaun Schneeberg
  • Wypad do białych marmurów w wąwozie Gilfenklamm

Miejscowości urlopowe

Agroturystyka w Brenner

Agroturystyka w Brenner

Na urlopie w gospodarstwie w Brennero goście poznają długą historię tego miejsca. Było to miejsce postoju drogocennych towarów, prominentnych gości i pracowitych górników.
Szczegóły
Agroturystyka w Freienfeld

Agroturystyka w Freienfeld

Na urlopie w gospodarstwie we Freienfeld goście mogą poznać rycerskie legendy, wybrać się na pielgrzymkę do słynnej Matki Boskiej z Trens („Trenser Mutter”) i spotkać zagrożone gatunki zwierząt.
Szczegóły
Agroturystyka w Pfitsch

Agroturystyka w Pfitsch

Urlop w gospodarstwie w Pfitsch reżyseruje przyroda. Szlaki wędrówkowe prowadzą przez dzikie krajobrazy na szczyty Alp Zillertalskich.
Szczegóły
Agroturystyka w Ratschings

Agroturystyka w Ratschings

Na urlopie w gospodarstwie w Ratschings historia górnictwa wyczuwalna jest na każdym kroku. To miejsce jest pełne skarbów kultury i historii.
Szczegóły
Agroturystyka w Sterzing

Agroturystyka w Sterzing

Na urlopie w gospodarstwie w Sterzing można dostrzec świetną przeszłość i barwną współczesność tego alpejskiego miasta.
Szczegóły