Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Klausen i okolicy: między sztuką a rozkoszami podniebienia

Agroturystyka w Klausen i okolice
Urlop w gospodarstwie w Klausen i okolicy umiejętnie łączy urok małego miasta z wrażeniami, jakich dostarcza nienaruszona przyroda.

Klausen i okolice to idealne połączenie miasta i wsi, historii i współczesności, tradycji i nowoczesności. W położonych wysoko w górach przysiółkach goście mogą poznać rejon i jego mieszkańców od strony przyrodniczej i zwyczajowej. W parku przyrody Puez-Geisler można uprawiać przyjazną dla klimatu turystykę, zażywając przy tym łagodnego ruchu, a w miasteczku Klausen podziwiać średniowieczne skarby sztuki.

Urlop w gospodarstwie w Klausen i okolicy: podróż(e) w czasie w dolinie Eisack
W Klausen i okolicy jest wiele śladów przeszłości. Przy starej trasie Brennerstraße, jednym z najważniejszych szlaków wiodących z północy na południe Europy, znajduje się wiele grodów, zamków i klasztorów. Historyczne drogi i stare szlaki handlowe świadczą o ruchliwości ludów w minionych czasach. Na urlopie w gospodarstwie w Klausen i okolicy podczas zwiedzania zamku Trostburg można się przenieść w czasy średniowiecza, w parkach archeologicznych w Feldthurns i Villanders poznać epokę kamienną, w udostępnionej zwiedzającym dawnej kopalni na górze Pfunderer zobaczyć, jak kiedyś wydobywano rudę, a w Dreikirchen można się oddawać letniskowym przyjemnościom z Zygmuntem Freudem i Christianem Morgensternem.

Piąta pora roku w dolinie Eisack
Klausen i okolice to rejon Törggelen w Południowym Tyrolu w czystej postaci. Jesienią, po zebraniu plonów, rozpoczyna się piąta pora roku w dolinie Eisack. Tradycyjny w Południowym Tyrolu obyczaj Törggelen – którego nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa torculum oznaczającego prasę do wyciskania winogron – wywodzi się z czasów, kiedy mieszkańcy miasta i właściciele gospód przychodzili do winiarni należących do chłopów z doliny Eisack, aby spróbować młodego wina. Törggelen również dzisiaj cieszy się popularnością. Przy okazji degustacji młodego wina określanego jako „Sußer“ i „Nuiem“ w starych gospodach do wina podaje się tradycyjne potrawy wiejskiej kuchni, takie jak talerze wędlin (tak zwane Schlachtplatten), pieczone kasztany i słodkie pączki.

Trzy smakołyki
Śliwki z Barbian, kasztany i winogrona tworzą na urlopie w gospodarstwie w Klausen i okolicach trio przysmaków doliny Eisack. Należy też jednak spróbować wysokowartościowego mięsa owiec okularowych z Villnöss i tyrolskich krów szarych. Szczególnym zainteresowaniem na skalę międzynarodową cieszą się białe wina z doliny Eisack: Sylvaner, Riesling czy Müller Thurgau, które są regularnie wyróżniane rozmaitymi nagrodami. Bogata w minerały gleba nasłonecznionej doliny Eisack oraz wyraźne wahania temperatur między dniem a nocą stwarzają idealne warunki do udanej produkcji wina. Wakacje w kwaterze urlopowej w Klausen i okolicach to dla znawców wina i osób, które chciałyby się nimi stać, znakomita okazja, aby podczas wycieczek z przewodnikiem i degustacji osobiście się przekonać o zaletach miejscowych win. O tym, jak dumni są mieszkańcy tych okolic ze swoich lokalnych specjałów, świadczą liczne imprezy kulinarne odbywające się przez cały rok. „Gassltörggelen“ w Klausen, „Keschtnigl“ w Feldthurns, „Alps Culinaria“ na halach czy tydzień śliwek w Barbian to wydarzenia, podczas których wszystko kręci się wokół produktów wyhodowanych i zebranych w dolinie Eisack.

Sport i wypoczynek
Przewężenie doliny i rozległe powierzchnie w średnio wysokich i wysokich górach sprawiają, że ten rejon urlopowy jest idealnym miejscem na wędrówki. Na urlopie w Klausen i okolicy można wędrować w rakietach śnieżnych po niekończących się połaciach wysokogórskiej hali Villanderer, szukać dawki adrenaliny podczas wspinaczki w Dolomitach w Villnöß, poznawać krajobraz doliny Eisack na rowerowej lub pieszej wycieczce, czy też spędzać czas na spacerach kasztanowym szlakiem pomiędzy Feldthurns a Barbian. Na urlopie w gospodarstwie w Klausen i okolicy możliwości zajęć sportowych są doprawdy nieograniczone.

Dlaczego warto spędzić urlop w Klausen i okolicy:
  • Specjały z kasztanów, śliwek i winogron
  • Zabytkowe budowle
  • Spektakularna przyroda na hali Villanderer i w parku przyrody Puez-Geisler

Miejscowości urlopowe

Agroturystyka w Barbian

Agroturystyka w Barbian

Urlop w gospodarstwie w wiosce śliwek. Barbian leży na urodzajnym tarasie wśród gór w południowej części doliny Eisack i oferuje przyjemności dla wszystkich zmysłów.
Szczegóły
Agroturystyka w Feldthurns

Agroturystyka w Feldthurns

Urlop w gospodarstwie w Feldthurns to przede wszystkim różnorodność przyrody: jadalne kasztany, wino i bezcenny widok na szczyty masywu Geisler.
Szczegóły
Agroturystyka w Klausen

Agroturystyka w Klausen

Urlop w gospodarstwie w mieście artystów. Położone w środkowej części doliny Eisack Klausen ma jedną z najpiękniejszych starówek we Włoszech.
Szczegóły
Agroturystyka w Villanders

Agroturystyka w Villanders

Urlop w gospodarstwie w wiosce na hali: Villanders w środkowej części doliny Eisack leży jedna z najrozleglejszych hal wysokogórskich w Alpach.
Szczegóły
Agroturystyka w Waidbruck

Agroturystyka w Waidbruck

Zwiedzanie zamku Trostburg to obowiązkowy punkt programu podczas urlopu w gospodarstwie w Waidbruck. O najsławniejszym mieszkańcu, Oswaldzie von Wolkenstein, opowie gościom Trostburg-Tresl, najstarsza mieszkanka zamku.
Szczegóły