Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w Eisacktal

Dolina Eisacktal w Południowym Tyrolu – rozpieszczana przez słońce, rozkosz dla podniebienia

Jeśli jadąc od strony Brenner przez najniższą przełęcz Alp, wybierzemy zjazd w kierunku Sterzing, wkrótce znajdziemy się w Eisacktal w Południowym Tyrolu. Tam można spędzić wakacje w jednym z wielu gościnnych gospodarstw agroturystycznych oferujących „zakwaterowanie“.

Górny Eisacktal: urozmaicony krajobraz.
Górskie powietrze gwarantuje zdrowy sen, a po dobrze przespanej nocy można czerpać radość z wielu dostępnych w okolicy atrakcji. Na przykład w Sterzing. To miasteczko kojarzone ze znanym rodem Fuggerów przyciąga osoby zainteresowane sztuką i wędrówkami. Zaraz za miastem zaczynają się szlaki turystyczne.
Kto chce, może również wsiąść na rower i bezpośrednio z gospodarstwa ruszyć nową trasą rowerową wzdłuż brzegu rzeki Eisack w kierunku południowym. Po drodze widać gospodarstwa hodowlane i pasące się na pastwiskach krowy.

Brixen: przyjemności dla podniebienia.
Krajobraz zmienia się gwałtownie u wejścia do kotliny Brixen, na zboczach której rozciągają się winnice i wypielęgnowane uprawy owoców .
Przytulne wiejskie gospody w okolicach Brixen słyną z serdecznej atmosfery i gościnności. To tu jesienią odbywa się święto młodego wina „Törggelen“. Ten prastary zwyczaj zrodził się właśnie w Eisacktal.

Dolny Eisacktal: wędrówki i atrakcje na śniegu.
Również w niżej położonym rejonie Eisacktal słynącym z malowniczych dolin bocznych i słonecznych płaskowyżów miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą prawdziwy raj. Na hali Villanderer Alm, z której rozciąga się wspaniała panorama na Eisacktal, lub w dolinie Villnössta, z które podziwiać można niedalekie szczyty - wszędzie tam napotkamy fascynujące krajobrazy i dobrze zachowane regionalne dziedzictwo.
Przy tylu atrakcjach wybór jest trudny. Jedno jest jednak pewne: pobyt w południowotyroslkim Eisacktal, oferującym wiele przytulnych gospodarstw agroturystycznych, i tak się opłaca.

Eisacktal - wskazówki

Katedra w Brixen
Atrakcje turystyczne
klasztor Neustift, starówka i altany w Brixen, katedra w Brixen, gród Rodenegg, hala Fane w Vals (stara wioska wysokogórska), muzeum Rudolfa Bachera w Natz, klasztor Säben, Trostburg koło Waidbruck, zamek Velthurns, koścółek św. Jana w Ranui/Villnöß, Dreikirchen w Barbian, starówka Sterzing, muzeum rolnictwa górskiego w Ridnaun, Wallfahrtsort Maria Trens, gród Reifenstein

Wycieczki piesze
hala Lüsner, Peitlerlofel, Plose, trasa wysokogórska Pfunderer Höhenweg, hala Rodenecker, Seefeldseen, Altfaßtal-Runde, Gitschberg, szlak Adolfa Munkela, Park Przyrody Puez-Geisler, hala Villanderer, jezioro Radlsee, hala Barbianer, Gilfenklamm, Rosskopf, Hochfeiler w Pfitschertal, Wilde Kreuzspitze, trasa wysokogórska Pflerscher Höhenweg

Ośrodki narciarskie
Plose-Brixen, Jochtal-Vals i Gitschberg-Meransen, Ratschings-Jaufen, Rosskopf-Sterzingi Ladurns-Gossensaß

Biegi długodystansowe
Brixen-Würzjoch, Lüsen, Meransen, Vals, Pfitsch, Ridnauni Pflersch

Urlop w gospodarstwie w Eisacktal
> Apartamenty w Eisacktal
> Pokoje w Eisacktal

Eisacktal przegląd

Agroturystyka w Sterzing i okolice

Agroturystyka w Sterzing i okolice

Urlop w gospodarstwie w Sterzing zapewnia urozmaicenie. Wiejski świat doliny Eisacktal nieopodal tętniącego życiem alpejskiego miasta.
Szczegóły
Agroturystyka w Gitschberg, Jochtal i okolice

Agroturystyka w Gitschberg, Jochtal i okolice

Urlop w gospodarstwie w Gitschberg, Jochtali i okolicach to bliskość największego rejonu narciarskiego i wędrówkowego doliny Eisacktal. Miejscowi pielęgnują stare obyczaje i uprawiają zapomniane gdzie indziej zawody.
Szczegóły
Agroturystyka w Brixen i okolice

Agroturystyka w Brixen i okolice

Na urlopie w gospodarstwie w Brixen i okolicy to co szacowne i to co nowe znajduje się tuż obok siebie.
Szczegóły
Agroturystyka w Klausen i okolice

Agroturystyka w Klausen i okolice

Urlop w gospodarstwie w Klausen i okolicy umiejętnie łączy urok małego miasta z wrażeniami, jakich dostarcza nienaruszona przyroda.
Szczegóły