Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Deutschnofen: od drzewa do drzewa

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Deutschnofen
Na urlopie w gospodarstwie w Deutschnofen goście mieszkają w sąsiedztwie najważniejszego miejsca pielgrzymkowego w Południowym Tyrolu i nieopodal tyrolskiego Wielkiego Kanionu.

Ktoś, kto się przygląda lwom na placu św. Marka w Wenecji, zapewne by się zdziwił, gdyby mu powiedziano, że są one w pewien sposób związane z miejscowością Deutschnofen w Południowym Tyrolu. A jednak to prawda: drewniane kolumny, na których stoi cała Wenecja, pochodzą z lasu wokół Deutschnofen. 70 procent terenu gminy jest zalesione. Od zasiedlenia rejonu w XI wieku mieszkali tu prawie wyłącznie wieśniacy żyjący z wyrębu drzew. Dobre drewno z tej okolicy było szeroko rozpowszechnione, ponieważ łatwo można je było transportować rzeką Adygą. Dzisiaj wielu mieszkańców Deutschnofen pracuje w pobliskim Bolzano, trudniąc się rolnictwem lub rzemiosłem, a miejscowi gospodarze obok gospodarki drzewnej zajęli się również hodowlą bydła i turystyką.

Urlop w gospodarstwie w Deutschnofen można połączyć z pielgrzymką
Do gminy Deutschnofen należą, oprócz największej wsi noszącej tę samą nazwę, również miejscowości Eggen i Petersberg. Ten ostatni znany jest w całym Południowym Tyrolu z klasztoru Maria Weißenstein, popularnego miejsca pielgrzymek. Barokowy klasztor przy kaplicy Weißenstein ma burzliwą historię: jego początki sięgają roku 1553, kiedy to góralowi Leonhardowi Weißensteinerowi objawiła się Matka Boża. Na miejscu tego zdarzenia zbudował on więc kaplicę, do której wkrótce zaczęło przybywać wielu pielgrzymów, ponieważ w pobliżu zbudowano klasztor. Cesarz Józef II kazał zlikwidować klasztor, zburzyć wieże, a cały inwentarz sprzedać na aukcji. Dopiero w roku 1800 rozpoczęto odbudowę wież. Dzisiaj można obejrzeć kościół wzniesiony w 1722 roku z freskami na suficie, których autorem jest wiedeński malarz fresków Joseph Adam Mölckh.

Wielki Kanion w Alpach
Kto od religii woli przyrodę, ten podczas wakacji w kwaterze urlopowej w Deutschnofen również znajdzie tu coś dla siebie. Gminę na górze Reggel otaczają wielkie szczyty Dolomitów: Rosengarten, Latemar, Schwarzhorn, Weißhorn oraz masyw Mendelgebirge. Przez okolicę przebiegają niezliczone szlaki piesze. Również miłośnicy rowerów górskich, wycieczek narciarskich i wędrówek w rakietach śnieżnych będą zadowoleni. Urozmaicenie całej oferty stanowi wycieczka do wąwozu Bletterbach: potok Bletterbach odsłonił warstwy skał z różnych epok geologicznych, dając tym samym wgląd w dzieje Ziemi – znaleziono tutaj nawet odciski łap dinozaurów.

Na śniegu
Zimowy urlop w gospodarstwie w Deutschnofen można spędzić, jeżdżąc na nartach: w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się bowiem dwa rejony narciarskie. W Obereggen mieści się ośrodek narciarski Latemar-Obereggen z torem saneczkowym i 46 kilometrami tras do narciarstwa biegowego. Natomiast Carezza w Rosengarten, prawdziwa mekka sportów zimowych, oferuje 40 kilometrów tras narciarskich.

”Nie-winny” pomysł
W Deutschnofen sporo się dzieje również latem: w lipcu i w sierpniu na rynku odbywa się degustacja wina, w której uczestniczy 20 winiarni z Południowego Tyrolu. Podaje się wtedy nie tylko wino, lecz także południowotyrolską wódkę i regionalne specjały. W sierpniu degustację wina rozszerza się nawet o koncert jazzowy. Poza tym każdego lata odbywa się tu „Letnia noc w Deutschnofen”: wtedy ulice zamyka się dla ruchu kołowego, a w centrum wsi królują miejscowe specjały, lokalne rzemiosło artystyczne i muzyka na żywo.

Dlaczego warto spędzić urlop w Deutschnofen:
  • Wąwóz Bletterbach wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO-
  • Najważniejsze w Południowym Tyrolu miejsce pielgrzymek: klasztor Maria Weißenstein
  • Blisko do Dolomitów i do Bolzano

Apartamentach i pokojach

Znaleziono dla ciebie: 20 gospodarstw