Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Toblach: czysta różnorodność

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Toblach
Urlop w gospodarstwie w Toblach jest tak różnorodny jak sama gmina: kultura, aktywność i degustacja pysznego sera.

Toblach, brama do Dolomitów, rozciąga się na wysokości od 1.182 m n.p.m. aż do trzytysięczników w Dolomitach i górach Villgratner i graniczy z rezerwatami przyrody Drei Zinnen i Fanes-Sennes-Prags. Teren gminy obejmuje Alt- i Neu-Toblach, a także miejscowości Aufkirchen, Wahlen i dolinę Silvester. Centrum gminy leży na łagodnie wznoszącym się skalnym stożku nad polami Toblach - rozszerzeniem doliny - na które otwierają się położona na południu dolina Höhlenstein i leżąca na północy dolina Silvester. Tutaj ma swoje źródła Drawa, która potem wije się na wschód.

Urlop w gospodarstwie w Toblach: spokój nad jeziorem
Jezioro Toblacher, o 4,5 kilometrowej linii brzegowej, nie jest duże, a jednak ma coś szczególnego: to płytkie jezioro leżące na wysokości 1.259 m n.p.m. na granicy Dolomitów Sextner w rezerwacie przyrody Fanes-Sennes-Prags powstało na skutek załamania się skał w starożytności. Jezioro należy do niewielu wilgotnych rejonów w Południowym Tyrolu i stanowi habitat dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Na wędrówkowej pętli wokół jeziora można się więcej dowiedzieć o florze, faunie i ukształtowaniu terenu w tym rejonie. W czasie drugiej wojny światowej wokół jeziora w Toblach zbudowano bunkry. Są one częścią tak zwanego muru alpejskiego, który Mussolini chciał wykorzystać do obrony drogi dojazdowej do Włoch. Do gminy Toblach należy jeszcze drugie jezioro - Dürrensee. Jest ono położone na wysokości 1.406 metrów i stanowi część rezerwatu przyrody Drei Zinnen, natomiast do jego zachodniego brzegu przylega bezpośrednio rezerwat przyrody Fanes-Sennes-Prags. Oba jeziora są chronionymi pomnikami przyrody. Rzeka Rienz, która płynie przez całą dolinę Puster, ma swoje źródło u podnóża Drei Zinnen na terenie gminy Toblach. Przecina dolinę Höhlenstein i przy Toblach skręca na zachód do doliny Puster.

Najlepsze w muzyce...
… wcale nie są nuty. Już kompozytor Gustav Mahler był zachwycony gminą Toblach: „Tu jest wspaniale i z całą pewnością to miejsce leczy ciało i duszę“. Podczas letnich miesięcy w latach 1908-1910 większość czasu spędzał właśnie tutaj i tutaj też powstała jego sławna dziewiąta symfonia oraz „Pieśń o ziemi“. Dzisiaj o kompozytorze przypominają odbywające się tu Muzyczne Tygodnie Gustava Mahlera, organizowane co roku w wystawnych salach Grand Hotelu Toblach, gdzie artysta mieszkał. Mahler jednak nie jest jedynym muzykiem wciąż obecnym w Toblach, bowiem odbywa się tam corocznie również Międzynarodowy Festiwal Chórów w Dolinie Hochpuster. Fascynującą cechą tego wydarzenia jest niewątpliwie różnorodność proponowanego programu występów obejmującego piosenki ludowe, muzykę gospel i kompozycje muzyki klasycznej z całego świata. Urocza jest także lokalizacja wydarzenia: występy chórów nie ograniczają się bowiem do zamkniętych sal koncertowych, ale odbywają się na otwartych placach, w kościołach i zamkach, a nawet w starych tradycyjnych górskich schroniskach.

Od gór do sera
Podobnie jak w pozostałej części doliny Hochpuster również w gminie Toblach ważną rolę w miejscowej gospodarce, jak przed laty, odgrywa hodowla bydła. Na rozległych łąkach wokół kwater urlopowych w Toblach krowy wypasają się tak samo jak przed stu laty. Przetwórstwo mleka ma w Toblach tradycję liczącą 120 lat, którą można prześledzić na wystawie w otwartej dla zwiedzających serowarni Drei Zinnen. Poza tym można tam również oczywiście skosztować sera z doliny Hochpuster.

Dlaczego warto spędzić urlop w Toblach:
  • Odpoczynek na brzegu jeziora Toblach
  • Przelot balonem nad doliną Hochpuster
  • Wędrówki w rezerwatach przyrody Fanes-Sennes-Prags i Drei Zinnen

Apartamentach i pokojach

Znaleziono dla ciebie: 21 gospodarstw