Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w okolicach parku przyrody Trudner Horn

Agroturystyka w Wokół parku przyrody Trudner Horn
Urlop w gospodarstwie w okolicach parku przyrody Trudner Horn to obietnica różnorodności: może być w równym stopniu kształcący, refleksyjny i pełen przygód.

Ten rozległy park przyrody ze swym bogactwem gatunków i 400 kilometrami tras turystycznych, tętniącymi życiem lasami i zielonymi łąkami sam w sobie jest już zachętą. Do tego dochodzą również liczne atrakcje o zupełnie innym charakterze, do których warto skierować swe kroki: od historycznych miejscowości, przez miejsca pielgrzymek, po uwiecznionych w kamieniu świadków historii Ziemi – urlop w gospodarstwie w okolicach parku przyrody Trudner Horn oferuje wiele rozmaitych wrażeń.

Kwatery urlopowe w okolicach parku przyrody Trudner Horn: pojąć naturę:
Mieszkańców terenów położonych wokół parku charakteryzuje wyczuwalne poczucie więzi z przyrodą i tradycją oraz chęć podzielenia się tym z gośćmi. Stary młyn w Truden zbudowano, aby przybliżyć odwiedzającym okoliczną florę i faunę, a także dawne tradycje i rzemiosło artystyczne tamtejszych górali. W pierwszej kolejności jednak dba się tutaj o to, aby pokazać dzieciom, jak dobrze obchodzić się z przyrodą.

„Wielki Kanion Południowego Tyrolu“:
Równie atrakcyjna dla całej rodziny będzie wycieczka do wąwozu Bletterbach u podnóża szczytu Weißhorn. Ten „Wielki Kanion Południowego Tyrolu“, wpisany w 2009 roku na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO, ma około ośmiu kilometrów długości i czterysta metrów głębokości. Jest on szczególnie interesujący dla geologów, ponieważ jego odsłonięte przez wodę warstwy skał uchylają rąbka tajemnicy o dziejach Ziemi w ciągu ostatnich 260 milionów lat. Jednak nawet laicy, a zwłaszcza młodsi turyści, znajdą tu coś zadziwiającego: w wąwozie znaleziono wiele skamieniałości muszli, a nawet skamieniałości dinozaurów, które od tamtej pory przechowuje i wystawia muzeum geologiczne w Radein. A może w wąwozie wciąż leżą ukryte tu i ówdzie inne skamieniałości?

Pielgrzymka w górach:
Dla tych, którzy bardziej niż przygód szukają skłaniających do refleksji przeżyć, idealnym rozwiązaniem będzie pielgrzymka z Aldein do klasztoru Maria Weißenstein. Pierwszą kaplicę wzniósł tam w 1553 roku góral Leonhard Weißensteiner po tym, jak rzekomo ukazała mu się Matka Boża i uleczyła go z choroby. Barokowy budynek, obecnie zamieszkany przez księży serwitów, pochodzi z roku 1654. Droga krzyżowa z 14 stacjami prowadzi przez spokojny las mieszany i szerokie modrzewiowe polany nieopodal tradycyjnych gospodarstw. Ze względu na łagodne podejście i czas wędrówki (tylko około dwóch godzin) tę pielgrzymkową trasę warto polecić nawet rodzinom z małymi dziećmi.

Historyczne miejsca w parku przyrody:
Urlop w kwaterze urlopowej w okolicach parku przyrody Trudner Horn można też wykorzystać do bliższego poznania dziejów tego rejonu. Zainteresowani historią mogą się wybrać na wycieczkę rowerową do przełęczy San-Lugano, aby tam przyjrzeć się austriackim pozycjom wojskowym. Okopy są pozostałością pierwszej wojny światowej, a tablice informacyjne na miejscu podają bardziej szczegółowe wyjaśnienia. Miłośnikom historii i sportu gorąco poleca się także wycieczkę do osady z czasów prehistorycznych w oddalonej zaledwie parę kilometrów miejscowości Altrei. Szczególnie jednak warto poznać historię życia codziennego, którą zwiedzający mogą poczuć i zobaczyć w autentycznej postaci w każdej z okolicznych miejscowości. Czy będą to stare piece wapienne w Altrei i Truden, czy wciąż działające młyny-elewatory w domostwie na terenie parku, czy urlop w stylu pasterzy pędzących bydło z hal albo dzień w kościele: w górskich wioskach wokół Trudner Horn tradycje przeżywa się na co dzień – w końcu tradycja wynika z codzienności.

Dlaczego warto spędzić urlop w okolicach parku przyrody Trudner Horn:
  • 400 kilometrów szlaków turystycznych
  • Imponujący wąwóz Bletterbach zwany „Wielkim Kanionem Południowego Tyrolu“
  • Atrakcje kulturalne: pielgrzymki, historia i wiejskie tradycje

Miejscowości urlopowe

Agroturystyka w Altrei

Agroturystyka w Altrei

Kto zdecyduje się na spędzenie urlopu w gospodarstwie w Altrei, pozna tutejszą enklawę: południowotyrolska gmina Altrei leży we włoskojęzycznej dolinie Val di Fiemme, zaś jej pozostałe miejscowości należą do sąsiadującej od południa prowincji Trydent.
Szczegóły
Agroturystyka w Aldein

Agroturystyka w Aldein

Tego jednego nie może zabraknąć podczas urlopu w gospodarstwie w Aldein: wycieczki przez wąwóz Bletterbach - „Wielki Kanion Południowego Tyrolu“.
Szczegóły
Agroturystyka w Truden im Naturpark

Agroturystyka w Truden im Naturpark

Urlop w gospodarstwie w Truden położonym w samym sercu parku przyrody Trudner Horn to wakacje pod znakiem natury i zgodnych z nią ludzkich tradycji.
Szczegóły