Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Agroturystyka
Podpowiedzi urlopowe
Urlop powyżej 1500 m n.p.m.

Tak blisko nieba

Drapacze chmur i pachnące sianem powietrze - urlop w najwyżej położonych gospodarstwach Południowego Tyrolu

Prosto z gospodarstwa na turystyczny szlak
Tutaj, niedaleko granicy drzew, gdzie jednak warunki są wystarczająco łagodne dla górskich kwiatów, powietrze jest szczególnie czyste. Miłośnicy górskiego powietrza czują się szczególnie dobrze na wysokości powyżej 1500 metrów. Niższe ciśnienie korzystnie oddziałuje na system immunologiczny i dporność organizmu.

Rankiem, kiedy reszta świata jeszcze śpi i tylko kogut w gospodarstwie obwieszcza początek nowego dnia, miłośnicy gór mają co najmniej dwa powody, aby wstawać. Po pierwsze: góry. Po drugie: solidne wiejskie śniadanie starannie przygotowane przez gospodarzy, na które składa się: chleb własnego wypieku, domowe dżemy, jajka i sery z gospodarstwa. Wzmocnieni posiłkiem urlopowicze nabierają jeszcze większej ochoty, aby ruszyć na wędrówkę i to najlepiej natychmiast. Na hale i na szczyty można wyruszyć bezpośrednio z gospodarstwa. Raj dla wędrowców - o różnym poziomie trudności - znajduje się tuż za progiem gospodarstwa i prowadzi, według wyboru, przez imponujące Dolomity, wije się ścieżkami wysoko w górach do lodowców w Vinschgau albo biegnie nad zieloną doliną Etschtal.

Jeśi akurat nie wypada pora sianokosów, gospodarze chętnie służą gościom za przewodników podczas wędrówek. Sianokosy to jeden z głównych punktów w wiejskim kalendarzu i możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu jest szczególną atrakcją dla gości z miasta. Z 300 słonecznych dni w roku cieszą się urlopowicze, a dzięki takiemu klimatowi południowotyrolscy gospodarze wysoko w górach koszą trawę nwet trzy razy w sezonie.

Dla gości wielką atrakcją jest wycieczka na halę. W Południowym Tyrolu często kosi się również łaki i pastwiska leżące wysoko ponad granicą drzew. Gospodarze cieszą się, kiedy w słoneczny dzień podczas wyprawy na halę towarzyszą im goście. Z pastwisk, gdzie pasą się krowy, roztaczają się wspaniałe widoki..

W niektórych wyżej położonych dolinach Południowego Tyrolu przejrzyste, górskie powietrze, zawierające znikomą ilość pyłków, korzystnie działa na alergików. Gospodarstwa przyjazne alergikom położone są zazwyczaj wysoko w górach, na wysokości od 1.600 do 1.700 metrów.

> Urlop w gspodarstwie przyjaznym dla alergików
> Ospodarstwa położone na wysokości ponad 1500 m