Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Agroturystyka
Podpowiedzi urlopowe
Doliny boczne Południowego Tyrolu

Naturalne doliny boczne Południowego Tyrolu

Co można odkryć w dolinach bocznych

W małych, nieznanych dolinach Południowego Tyrolu urlopowicze mogą odkryć najstarsze tradycje tego regionu, bowiem z dala od dużych miast wielowiekowe zwyczaje pielęgnowane są staranniej niż gdziekolwiek indziej. Niektóre gospodarstwa położone są w ustronnych miejscach na końcu cichych dolin.
Goście mogą chodzić z gospodarzami na halę albo obserwować, jak się doi krowy i jak z mleka robi siędelikatne sery. Można też delektować się innymi wyrobami produkowanymi w gospodarstwie takimi jak: świeżo upieczony chleb, wedzony speck, domowe dżemy czy soki. Goście mogą się w spokoju rozkoszować autentycznym wiejskim życiem i poznawać przyrodę, wędrując po okolicy, ile dusza zapragnie.

Nieznany Południowy Tyrol: boczna uliczka do wiejskiej idylli

Nieznany Południowy Tyrol: boczna uliczka do wiejskiej idylli
Najlepsze w dolinach bocznych Południowego Tyrolu jest to, że nie docierają tam cywilizacja, ruchliwe ulice i tłok. Naturalne drogi jak dolina Pfunderer na północy regionu, dolina Gsieser, z której roztacza się widok na Dolomity czy Schnalstal odchodząca od doliny Matscher , i dolina Langtauferer w Vinschgau zachowały swój dziewiczy charakter, a urlopowicze znajdą tam absolutny spokój i fascynujące krajobrazy. Dolina Sarntal nad Bozen znana jest z kosodrzewiny, której zapach unosi się wszędzie. Tauferer Ahrntal po słonecznej stronie Alp Zillertalskich otoczony jest ponad 80 trzytysięcznikami. A liczące ponad 2000 lat modrzewie w dolinie Ultental koło Meran są najstarszymi w Europie drzewami iglastymi, a obwód ich pni osiagnął prawie osiem metrów. Coraz większa liczba stref wyłączonych z ruchu samochodowego (jak np. w wiosce Pfelders w Passeiertal) sprawia, że takie cuda przyrody jeszcze się zachowały.

> Apartamenty i pokoje w Pfunderer Tal
> Apartamenty i pokoje w Gsieser Tal
> Apartamenty i pokoje w Schnalstal
> Apartamenty i pokoje w Matscher Tal
> Apartamenty i pokoje w Langtauferer Tal
> Apartamenty i pokoje w Sarntal
> Apartamenty i pokoje w Ultental
> Apartamenty i pokoje w Tauferer Ahrntal
> Apartamenty i pokoje w Pfelders