Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Agroturystyka
Podpowiedzi urlopowe
Adwent w gospodarstwach w Południowym Tyrolu

Adwent do odkrycia i do delektowania się

Adwent w Południowym Tyrolu: Latschenpunsch i pączki

Adwent w gospodarstwie w Południowym Tyrolu
Kiedy na dworze zapada zmrok i jasno jest tylko w ciepłej izbie, w całym domu unosi się znajomy zapach. W czasie adwentu atrakcją dla dzieci jest pomaganie gospodyni przy zagniataniu ciasta, wycinaniu i dekorowaniu ciasteczek. Wszyscy domownicy lubią zasiadać wtedy przy trzaskającym kominku i popijać grzane wino, a dzieci zimowy napój - Kinderpunsch.

W każdej dolinie i miejscowości okres przed Bożym Narodzeniem przeżywany jest nieco inaczej. W czasie adwentu dla gości najciekawszy będzie pobyt w gospodarstwie, w którym będą mogli uczestniczyć w lokalnych obyczajach i tradycjach. Jarmarki bożonarodzeniowe, pochody czy też inneludowe tradycje Południowego Tyrolu
są jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. W małych wioskach goście mogą poznać autentyczne, ludowe zwyczaje: drewniane osły, wzbudzając wielki raban, przeganiają demony; drzewa zaczynają śpiewać, wioski lśnią ciepłym światłem, a od historycznych murów obronnych odbija się muzyka i śpiew chóru - jednym słowem odbywaja się tu różne imprezy.

Poza wizytą na jarmarku bożonarodzeniowym gospodarze spod znaku Roter Hahn oddają się typowo zimowym zajęciom, jak np. wycieczki po śniegu, zimowe wędrówki czy jazda na sankach.

Adwent - przytulne noclegi w kwaterach spod znaku Roter Hahn

Poznanie ludowych zwyczajów, pieczenie keksu lub chleba pod okiem gospodyni, podpatrywanie, jak gospodarz rzeźbi w drewnie - gospodarstwa spod znaku Roter Hahn serdecznie zapraszają!