X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.
Home
Agroturystyka
Urlop w gospodarstwie agroturystycznym o profilu ekologicznym

Urlop w gospodarstwie agroturystycznym o profilu ekologicznym

Wyspecjalizowane gospodarstwa

Czy kochasz naturę? Czy żyjesz świadomie albo od dawna planujesz zmianę stylu życia? Czy jedzenie jest dla Ciebie przede wszystkim przyjemnością? Tak?! Zatem odwiedź Południowy Tyrol i spędź urlop w gospodarstwie ekologicznym. Tutaj najważniejsza jest natura. Na zewnątrz - zapierający dech w piersiach górski krajobraz, wewnątrz - przyjazne naturze pomieszczenia gospodarstwa ekologicznego. Tutaj zdrowie można czerpać łyżkami, eliksir życia pić szklankami, a dobre samopoczucie wdychać z każdym haustem powietrza. Czy podoba Ci się myśl spędzenia ekologicznego urlopu w Południowym Tyrolu?

Kryteria
Aby obiekt otrzymał znak jakości gospodarstwa „ekologicznego“ musi spełnić między innymi następujące wymagania:
  • Gospodarstwo powinno być członkiem zrzeszenia rolników ekologicznych i podlegać kontroli
  • Gospodarstwo powinno być wyposażone w przełączniki redukujące napięcie w sieci przy braku aktywności w celu wyeliminowania promieniowania elektromagnetycznego
  • Gospodarstwo powinno być wyposażone w alternatywne źródła energii odnawialnej (biogaz, energia słoneczna, ogrzewanie drewnem, zrębki)
  • Dla gości powinien być dostępny ekologiczny przydomowy ogród
  • W ofercie powinny się znajdować cztery gatunki ekologicznych sezonowych owoców i warzyw oraz trzy produkty przetworzone (np. marmolada, boczek itp.)
  • Wśród dostępnych materiałów powinny się znajdować szczegółowe informacje o produktach i uprawach ekologicznych

Roter Hahn dba, aby ww. kryteria były zawsze zachowane.
Urlop w gospodarstwie ekologicznym jest tylko jedną z możliwości poznania wiejskiego życia w Południowym Tyrolu. Prosimy o kontakt w celu otrzymania szczegółowej oferty.

Znaleziono dla ciebie: 8 gospodarstw