Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Rękodzieło
Wyszukiwanie-produktow

Wyszukiwanie-produktów: rękodzielnictwo ludowe

Pojedyncze egzemplarze rękodzielnicze

Po kliknięciu na wybraną kategorię gospodarstw dowiedzą się Państwo więcej o gospodarzach i oferowanych przez nich wyrobach.
Drewno

Drewno  (7)

Dłoń i drewno

Drewno jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej uniwersalnych surowców, jakie oferuje Ziemia. Drewno jako tworzywo ma tradycję liczoną w tysiącach lat. Także w gospodarstwach wiejskich drewna zawsze było pod dostatkiem i stąd jego rola jako stałego elementu codziennego życia. Od starannej obróbki drewna już niedaleko do sztuki. Jak kreatywna może być ręczna obróbka drewna, dowodzą ludowi rękodzielnicy: tocząc, rzeźbiąc i zaplatając drewno, tworzą prawdziwe dzieła sztuki.
pokaż gospodarstwa
> Thalerhof w Feldthurns (Rodzina Kerschbaumer)
Obróbka drewna: krzyze, figurki Matki Boskiej, rzezby, produkcja na specjalne zamówienia
> Lahngut w Lana (Rodzina Windegger)
Toczenie: kuliste naczynia, misy i talerze, kule, owoce z drewna, bizuteria, mlynki do pieprzu
> Oberplattner-Hof w St. Andrä (Rodzina Sagmeister)
Toczenie: misy i talerzele, kule, owoce z drewna, gry, wypalanie, produkcja na specjalne zamówienia
> Tischlerhof w St. Jakob (Rodzina Innerbichler)
Prace tokarskie: Wazy i misy, talerze i salatery, drewniane owoce, wyroby specjalne
> Schneiderhof im Sarntal (Rodzina Hochkofler)
Snycerstwo: rzeźby, krucyfiksy, portrety, płaskorzeźby, specjalne wyroby artystyczne
> Oberhof w St. Nikolaus (Rodzina Paris)
Plecionki: koszyki, lampy, torby, bizuteria, przedmioty dekoracyjne, produkcja na specjalne zamówienia
> Pardellhof w Naturns (Rodzina Schnitzer)
Prace wykonane w starym drewnie:Figury ze starego drewna, lampy, misy, dekoracje do wykorzystania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, wyroby na specjalne zamówienie
Siano

Siano  (1)

Cudowne siano

Wyroby rękodzielnicze z siana mają w Południowym Tyrolu swoją wielowiekową tradycję. Jako naturalna, pożywna pasza siano jest nierozerwalnie związane z codziennym życiem gospodarstwa wiejskiego. Jednak także i człowiek od dawien dawna potrafił docenić jego dobroczynne działanie. W garści siana znaleźć można od 50 do 80 różnych odmian traw, kwiatów i ziół. Wysuszone na słońcu emanuje swoim wyjątkowym aromatem. Jego źródłem są również ręcznie wykonane słomiane figury. Nie jest to jedyny powód, dla którego wyroby sztuki rękodzielniczej z siana cieszą się dużym powodzeniem – są one dodatkowo prawdziwą rozkoszą dla oka i wnoszą do domu i ogrodu powiew ludowej przytulności.
pokaż gospodarstwa
> Gschloarhof w Steinegg (Rodzina Lunger)
Werke aus Heu: figury z siana (w ubraniu lub bez), ozdobne kompozycje do wnętrz i ogrodu, barwne bukiety, wieńce w wielu wariantach kolorystycznych, dekoracyjne kule z kwiatów, zbóż lub owoców
Jajka

Jajka  (1)

Zdobienie jajek

Jak prawie żaden inny artykuł spożywczy, jajko ma od tysiącleci w wielu kulturach wielkie symboliczne znaczenie. Uważane jest za symbol życia i płodności. Nieważne, czy jest to jako kurze, gęsie czy kacze: pod jego skorupką w cudowny sposób kryje się życie. Lecz również sama skorupka od zawsze była przedmiotem pracochłonnych zabiegów zdobniczych: delikatnie farbowane i wydrapywane ręką gospodyń wiejskich jajka przeistaczają się w radosnych posłańców ludowego świata.
pokaż gospodarstwa
> Gamsegghof w Langtaufers (Rodzina Hohenegger)
Drapanki z gęsich jaj zdobione: motywami wielkanocnymi, przysłowiami, życzeniami, przesłaniem na specjalne okazje