Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Rękodzieło i wzornictwo

Wartościowe wyroby rękodzielnicze z Południowego Tyrolu

Wyroby artystyczne z drewna i wełny.
W wiejskiej izbie - jak okiem sięgnąć - wszędzie widać ręczne wyroby. Funkcjonalne, a jednocześnie o ładnych kształtach i często artystyczne. Ludowi rzemieślnicy posługujący się marką „Roter Hahn“ wytwarzają produkty zgodne z określonymi wytycznymi: zobowiązują się tym samym do przestrzegania szeregu surowych kryteriów jakościowych.

Od surowców wyjściowych do obróbki: przedmioty z drewna, wełny lub innych naturalnych surowców ręcznie wykonane w przydomowym warsztacie. Materiały pochodzą z gospodarstw. W co najmniej jednym produkcie z danego asortymentu surowiec pochodzi wyłącznie z własnego gospodarstwa. Także w zakresie obróbki surowców „Czerwony Kogut“ dba o najwyższą jakość. Zazwyczaj rękodzielnictwem zajmują się członkowie rodziny prowadzącej gospodarstwo agroturystyczne. Duża zręczność rękodzielników i równie duże zaangażowanie sprawiają, że wyroby powstałe w gospodarstwach są prawdziwymi dziełami sztuki. A przy tym, co równie ważne, wytwarzane są z wielką pasją.

Wyroby mówią same za siebie: naturalne materiały i doskonałe rzemiosło łączą się tu ze wysublimowanym wzornictwem - od prostych wzorów po ekstrawaganckie, od tradycyjnych po współcześnie modne. Ludowe rękodzieło to wyroby praktyczne, a także dekoracje i dodatki: o różnorodności tych produktów można się przekonać w sklepiku działającym w gospodarstwie . Są tam przedmioty wymagające dużych umiejętności rzemieślniczych i artystycznych, łączące funkcjonalność i styl, a jednocześnie sprawiające swoim widokiem przyjemność osobom, które na nie patrzą.