Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Raj dla dzieci
Wskazówki dla rodziców
Urlop w gospodarstwie agroturystycznym w Południowym Tyrolu

Urlop w gospodarstwie agroturystycznym w Południowym Tyrolu

Odkrywanie wiejskiego świata w Południowym Tyrolu

W ogrodzie warzywnym gospodyni
Odpoczynek wśród przyrody, obserwowanie z bliska codziennego życia gospodarstwa, kosztowanie pysznych wiejskich produktów, zawieranie przyjaźni ze zwierzętami: urlop w gospodarstwie w Południowym Tyrolu jest ciekawy!
I o każdej porze roku jest przeżyciem. Wiosną można się cieszyć coraz cieplejszym słońcem, kiedy szczyty gór jeszcze przypominają o zimie. W lecie dzieci bawią się w sianie a dorośli odpoczywają pod jabłoniami. Złota jesień oferuje wspaniałe widoki flory i fauny. A zimą narciarze po sportowym dniu odpoczywają w przytulnej izbie.
Dziewczynka żonglująca jabłkami
Znawcy Południowego Tyrolu wiedzą już od dawna, że urlop w gospodarstwie wcale nie oznacza rezygnacji z komfortu. Wręcz przeciwnie: gospodarstwa w Południowym Tyrolu podlegają kontroli i klasyfikacji - kwiatki są oznaczeniem klasy.

W Południowym Tyrolu są też gospodarstwa, które się w czymś wyspecjalizowały: łącznie mamy dziewięć różnych kategorii specjalizacji takich jak: urlop w gospodarstwie bio, urlop w gospodarstwie przyjaznym dla alergików, urlop w gospodarstwie jeździeckim, urlop w gospodarstwie historycznym, urlop wellnessw gospodarstwie lub oczywiście gospodarstwo przyjazne rodzinom na miarę specjalnych potrzeb urlopowiczów.

Dla rodzin z dziećmi nie ma lepszego sposobu na wakacje. Gospodarstwo to dla maluchów czysta przygoda i stałe źródło niespodzianek. Widzą placki łajna, bawią się na sianie w stodole lub nagle stają oko w oko z kurą. Starsze dzieci mogą pomóc gospodarzom przy zwierzętach i przy odrobinie szczęścia zobaczyć, jak przychodzi na świat młode zwierzę. W gospodarstwach panuje atmosfera, którą cenią sobie urlopowicze. Gościnność jest tu normą. Zaczyna się już od śniadania złożonego z wiejskich produktów własnej roboty takich jak speck, świeży ser, miód i dżem lub ciepły jeszcze, świeżo upieczony chleb. Swoim prostym i tradycyjnym stylem życia gospodarze dają znakomity przykład gościom z wielkich miast. Kto lubi przebywać w rodzinnym gronie, poczuje się w gospodarstwie swojsko. Świadczy też o tym spore grono stałych gości. Gospodarstwa agroturystyczne w Południowym Tyrolu są jeszcze „prawdziwymi“ wiejskimi gospodarstwami, to nie ośrodki robione na pokaz, ponieważ oferowanie noclegów w gospodarstwach „Roter Hahn“ to tylko działalność dodatkowa. W jednym gospodarstwie mogą być maksymalnie cztery apartamenty lub sześć pokoi do wynajęcia. To gwarantuje autentyczność gospodarstw.

W Południowym Tyrolu pielęgnuje się tradycję i kulturę. Różnorodność Południowego Tyrolu daje się odczuć w poszczególnych gospodarstwach. Można wybierać pomiędzy małymi gospodarstwami hodującymi bydło, gospodarstwami sadowniczymi i winiarskimi. Zapraszamy do zanurzenia się w rzeczywistość tego regionu - tutaj znajdą Państwo wakacje na każdy gust!
Piękno krajobrazu wśród imponujących Alp i 300 słonecznych dni w roku sprawiają, że jest to idealne niejsce na urlop z bogatą ofertą zajęć sportowych. Na wakacjach w gospodarstwie wieczorem goście są zmęczeni wrażeniami dnia i łatwo zasypiają - i tak przez 365 dni w roku.