Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Wiejski świat
Tradycja i zwyczaje

Tradycja i zwyczaje

Poznawanie zwyczajów i tradycji Południowego Tyrolu

Zwyczaje, tradycja, historia, opowieści i mity, rękodzieło i codzienne życie na wsi. Gospodarstwa w Południowym Tyrolu wciąż pozostają niewielkie, a współistnienie w nich wiejskiej kultury i alpejskiej przyrody niewiele się zmieniło przez lata. Przede wszystkim jednak młode pokolenie świadomie angażuje się w kultywowanie tradycji Południowego Tyrolu.

Tradycja i zwyczaje w Południowym Tyrolu

Gospodarstwo zamknięte - specyfika Południowego Tyrolu

Zamknięte gospodarstwo

Rozproszone osiedla to charakterystyczna cecha Południowego Tyrolu. Tamtejsze gospodarstwa to stojące na leśnej polanie dom i pomieszczenia gospodarskie oraz otaczające je grunty.
Szczegóły
Płoty w Południowym Tyrolu

Płoty w Południowym Tyrolu

Płoty są charakterystycznym elementem krajobrazu. Oddzielają od siebie pola i parcele, otaczają drogi, ograniczają hale.
Szczegóły
Niebieski fartuch

Niebieski fartuch

Goście przebywający w Południowym Tyrolu natychmiast zauważają, że w dni powszednie gospodarze noszą niebieskie fartuchy. Bez niebieskiego fartucha, sięgającego kolan, czują się tylko w połowie ubrani.
Szczegóły
Zwyczaje karnawałowe w Południowym Tyrolu

Zwyczaje karnawałowe w Południowym Tyrolu

Podobnie jak sami mieszkańcy Południowego Tyrolu, również ich święta mają osobliwy urok. W karnawale goście mogą tu obserwować wyjątkowe tradycje i obyczaje.
Szczegóły