Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home
Agroturystyka w Nals

Agroturystyka w Nals - Pokoje lub apartamenty w Południowym Tyrolu

przegląd gospodarstw ▼
Urlop w gospodarstwie w Nals to różnorodność szlaków rowerowych i pieszych oraz przyjemność dla podniebienia przy konsumpcji szparagów, wina, jabłek i kasztanów.

Pośrodku słonecznej doliny Adygi, w tej samej odległości od Merano i od Bolzano, leży winno-różana wieś Nals. Ta najdalej na południe wysunięta wioska rejonu Merano ciągnie się na wysokości od 300 do 1.000 m n.p.m., a jej krajobraz całkowicie zdominowały plantacje jabłek, winorośli i róż. Słynie ona również z zamków, zabytkowych posiadłości szlacheckich i gospodarstw chłopskich. Na urlopie w gospodarstwie w Nals warto zobaczyć przede wszystkim 700-letni kościół parafialny św. Ulricha, gród Schwanburg z przyzamkową winiarnią, zamek Payrsberg, dawną posiadłość szlachecką Stachelburg i kościółek św. Apolonii.

Urlop w gospodarstwie w Nals: rozkosze podniebienia
Począwszy od tygodni poświęconych specjałom ze szparagów i jabłek aż po tradycyjne jesienne biesiadowanie zwane tu „Törggelen” urlop w gospodarstwie w Nals oznacza mnóstwo kulinarnych atrakcji z lokalnymi produktami w roli głównej. Wznoszący się na wysokości 3.000 metrów masyw Texelgruppe osłania wieś przed zimnym północnym wiatrem, dzięki czemu na płaskim dnie doliny tak dobrze udają się jabłka i winorośl. Kombinacja łagodnego klimatu i piaszczystej gleby w pasie ciągnącym się wzdłuż Adygi to także wymarzone warunki dla królewskiego warzywa, jakim są szparagi. Wiosną rolnicy dostarczają je bezpośrednio z pola do okolicznych gospód i restauracji, gdzie doświadczeni kucharze przygotowują z nich najróżniejsze potrawy. Z początkiem jesieni, zaraz po zbiorach gospodynie zaczynają wyczarowywać pachnącą południowotyrolską struclę jabłkową. Niedługo po tym koło Mendelhang, na zachód od centrum wioski, z drzew zaczynają spadać pierwsze kasztany. Późną jesienią na specjalnych patelniach piecze się je bezpośrednio nad ogniem i serwuje podczas tradycyjnego Törggelen wraz z młodym winem zwanym Sußer. Na urlopie w gospodarstwie w Nals skosztować można wiele różnorakich specjałów z jabłek, kasztanów, szparagów, a także wino.

Wzdłuż Winnego Szlaku Południowego Tyrolu
Nals leży przy południowej bramie Winnego Szlaku Południowego Tyrolu. Trasa ta prowadzi przez liczne winnice i świetnie nadaje się na wycieczki, podczas których można przyjrzeć się uprawom winorośli, zwiedzić różne zamki oraz zdegustować miejscowe wina. Natomiast znajdująca się w samej wiosce winiarnia Nals Margreid regularnie organizuje u siebie oprowadzanie połączone z degustacją. Miejsce to stanowi wspaniały przykład symbiozy pomiędzy winnicą i architekturą.

Raj dla amatorów turystyki pieszej i rowerowej
Wakacyjny apartament w Nals to idealna baza wypadowa na piesze wędrówki i wyprawy rowerowe po okolicy. Wieś leży bezpośrednio przy sieci tras rowerowych Południowego Tyrolu, do której należą m.in. ścieżka Etschtalradweg ciągnąca się kilometrami wzdłuż Adygi i szlak Via Claudia Augusta. Ten ostatni swoją nazwę zawdzięcza ważnej drodze komunikacyjnej z czasów cesarstwa rzymskiego. Był to szlak wojskowy i handlowy zbudowany przez cesarza Klaudiusza. Prowadził on niegdyś bezpośrednio koło Nels aż do Alp. Dzisiaj odcinek szlaku, który w Południowym Tyrolu biegnie od Vinschgau do Unterland, jest ulubiona trasą rowerową. Leży przy nim wiele historycznych miejsc, między innymi wykopaliska w Nals. Fascynującym przeżyciem będzie także wiosenna przejażdżka Szlakiem Jabłkowym przez kwitnące plantacje jabłek. Dzięki przyjaznemu klimatowi od marca do późnego listopada możemy w Nals uprawiać turystykę pieszą i rowerową. W tym okresie organizowane są tam ponadto cotygodniowe piesze wycieczki z przewodnikiem po Nals i okolicy - od Tisens po Eppan. Szlaki piesze wiodą przez plantacje owoców i warzyw, przez gaje kasztanowe, lasy mieszane, łąki i dalej w górę na górskie hale. To sprawia, że urlop w gospodarstwie w Nals obfituje w intensywne przeżycia. Po takim pełnym wrażeń dniu na łonie przyrody wakacyjny apartament w Nals stanowić będzie idealne miejsce odpoczynku dla całej rodziny. Tu można w absolutnej ciszy delektować się przyrodą, zrelaksować się w otoczeniu jabłoni i winorośli oraz cieszyć się widokiem otaczających gór.

Dlaczego warto spędzić urlop w Nals:

Apartamentach i pokojach