Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home
Agroturystyka w Kiens

Agroturystyka w Kiens - Pokoje lub apartamenty w Południowym Tyrolu

przegląd gospodarstw ▼
Urlop w gospodarstwie w Kiens w dolinie Puster kusi przeróżnymi smakołykami i zabytkami.

Przez gminę Kiens dnem doliny wije się niespiesznie rzeka Rienz, czyniąc z tego zakątka idealne miejsce na relaks wśród zieleni. Na urlopie w gospodarstwie w Kiens wypoczynek łączy się z przyjemnościami podniebienia. Krajobraz wyznaczają tu pola uprawne i pastwiska. Kiedy się dojeżdża do gminy drogą przez dolinę Puster z obu kierunków, najpierw mija się rozległe pola. To właśnie tutaj powstają liczne produkty, z których przygotowuje się typowe miejscowe smakołyki, jakich raczej nie ominą znawcy kuchni z doliny Puster.

Odpoczynek wśród zieleni na urlopie w gospodarstwie w Kiens
Ponad Kiens leży Hofern. Kto wynajmuje kwaterę urlopową w Kiens, ten zdecydowanie „skazuje się” na słońce. Gmina leży bowiem na słonecznym szlaku doliny Puster, a okoliczne wioski wchodzące w skład sąsiednich gmin Pfalzen i Terenten również cieszą się słońcem przez większą część roku. Jeśli z Kiens udamy się na północ w kierunku płaskowyżu i pozostawimy za sobą Issing, po paru serpentynach skąpanej w słońcu szosy dotrzemy do najmniejszej miejscowości gminy: Hofern. Stąd na południowej stronie doliny odkryjemy daleko od siebie rozrzucone gospodarstwa na zboczach góry Getzen. Ten długi i porośnięty lasem grzbiet przecina szlak gospodarstw - pętla, która zaczyna się i kończy w St. Sigmund i która prowadzi wędrowców między gospodarstwami, ukazując wiejskie życie tutejszych mieszkańców.

Dobre sąsiedztwo
Pomiędzy gminami Bruneck, Pfalzen i Vintl leży gmina Kiens z należącymi do niej miejscowościami Kiens, Ehrenburg, St. Sigmund i Hofern, stanowiącymi doskonały punkt wypadowy na wszelkiego rodzaju wycieczki. Stąd można się wybrać na wędrówki w średnich i wysokich górach w okolicy doliny Puster bądź też na zakupy w Bruneck czy zwiedzanie któregoś z licznych muzeów w okolicy. Dolinę Puster można stąd poznawać również na rowerze, na szlaku prowadzącym zarówno w kierunku zachodnim, jak i wschodnim. W sąsiedniej wsi Issing ochłodę zapewni nam rześka kąpiel w stawie. Kto woli zrezygnować z jazdy samochodem, może wsiąść do pociągu na dworcu w Ehrenburg, skąd w ciągu pół godziny dotrzeć można do wielu innych punktów wypadowych na wędrówki, zimą zaś narciarze po zaledwie kwadransie podróży mogą się przesiąść w Percha bezpośrednio z pociągu do kolejki linowej na Kronplatz.

Śladami przeszłości w okolicach kwatery urlopowej w Kiens
Spacer z Kiens do Ehrenburg to wędrówka śladami starożytności. Miniemy na niej kamień milowy w Ehrenburg, który pochodzi z III wieku i pierwotnie stał prawdopodobnie przy Mühlbacher Klause, na dawnej granicy pomiędzy rzymskimi prowincjami Noricum i Raetia.

W odległości krótkiego spaceru znajdują się tu obiekty, które były świadkami dawnych czasów: w iglastym lesie ponad Kiens kryje się zamek Schöneck, a na wzgórzu nad Ehrenburg króluje zamek o tej samej nazwie. Oba grody należą do prywatnych właścicieli i można je oglądać tylko z zewnątrz. Bezpośrednio obok zamku Ehrenburg na wzniesieniu leży kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Maria Himmelfahrt“ z przełomu XVII i XVIII wieku. Z tym kościołem związana jest stara tradycja: co roku o północy w święto Wniebowstąpienia Pańskiego mężczyźni wyruszają z doliny Ahrn do Ehrenburg i w tej 50-kilometrowej pielgrzymce, śpiewając i modląc się, niosą przestrzelony krzyż z Kasern, aby u stóp „Zbożowej Matki” – starym obrazie Matki Boskiej – prosić o błogosławieństwo dla swoich pól. Widząc tych pielgrzymów, od razu się zorientujemy, jak głęboko ów religijny obyczaj jest zakorzeniony w wiejskim społeczeństwie i kultywowany również wśród młodego pokolenia.

Dlaczego warto spędzić urlop w Kiens:

Apartamentach i pokojach