X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.

Föhrner

wiejska gospoda w Bozen 

Föhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols Süden
Föhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Südtirols Süden
Föhrner
Rodzina Bracchetti
Glaningerweg 19
39100 BozenBozen
Telefon +39 0471 287181
foehrner@alice.it dodaj do przechowalni
Godziny otwarcia
Od połowy lutego do połowy maja otwarte we wtorki od godz. 18:00, od piątku do niedzieli oraz w dni świąteczne otwarte od godz. 12:00. Od końca września do połowy grudnia od środy do piątku otwarte od godz. 18:00, w soboty i niedziele oraz w dni świąteczne otwarte od godz. 12:00. W niedziele wieczorem otwarte od godz. 18:00. Wskazana jest wcześniejsza rezerwacja.
Gospodarstwo prowadzi sprzedaż konfitur oraz syropu i soku jabłkowego.
Opis gospodarstwa
Pierwsze wzmianki na temat gospodarstwa Föhrnerhof pochodzą z 1135 roku. Z miejsca, gdzie jest ono położone, rozciąga się piękny widok w kierunku Bozen (Bolzano), dolinę Überetsch (Górna Adyga) aż po niziny (Dolna Adyga). Gospodarstwo ma zatem bardzo długą historię, lecz także idzie z duchem czasu: młoda gospodyni, Karin Bracchetti, już od dawna zaznacza swoją obecność w zdominowanym przez mężczyzn świecie uprawy winorośli.
Jedzenie i picie
Speck, "Kaminwurzen", szary ser, chleb domowej roboty. Zupa z knedlami ze speckiem i zupa z knedlami z wątróbką , "Schlutzer", knedle ze szpinakiem, z serem, kluski z czarnego chleba w sosie z szarego sera, głowizna cielęca, regionalna potrawa z wołowiny "saueres Rindfleisch", żeberka i golonka. Ser z dżemem i chutneys, różne ciasta, semifreddo. Jesienią: kiełbasa z kapustą, wieprzowina, wędliny, kasztany. Wiosną: królik i jagnięcina, jak również "Schöpsernes". Soki: jabłkowy, z czarnego bzu, mięty pieprzowej, z melisy i z czarnej porzeczki.
Nasze wina
Chardonnay rocznik ‘16 ma wspaniały aromat bananów i gruszek. Jest to wino ogromnie ciekawe w smaku. Gewürztraminer rocznik ‘16 to elegancki, delikatny przedstawiciel swojego rodzaju. Vernatsch rocznik ‘16 ma wspaniały owocowy bukiet. Lagrein rocznik ‘16 pachnie ciemnymi owocami leśnymi i ma łagodne zakończenie.
Samochodem
Z Bozen (Bolzano) jechać drogą do Jenesien. Tuż przed trzecim tunelem skręcić w lewo w wąską drogę (uważać na znaki). 300 m dalej znajduje się "Buschenschank".
Pieszo
W Gries za starym parafialnym kościółkiem zaczyna się droga Glaninger Ochsenweg do Glaning (nr 9) i prowadzi bezpośrednio do Föhrnerhof (naleźy podążać za znakami). Z Bozen (Bolzano), podobnie jak z Glaning, w obu przypadkach spacer 40-minutowy.
Podręczny szkic dojazdu
Zajęcia w pobliżu
South Tyrol Museum of Archaeology - Ötzi
Us.4,4 km
Bozen
Us.5,4 km
Bozen
Nearest town for a stroll
Pokaż na mapieszczegóły
Monument to Victory in Bolzano/Bozen
Us.4 km
Monument to Victory in Bolzano/Bozen
historical buildings and sites
Pokaż na mapieszczegóły
Old parish church in Gries
Us.4,1 km
Old parish church in Gries
churches, chapels, abbeys
Pokaż na mapieszczegóły
Benedictine Monastry of Muri-Gries
Us.4,1 km
Benedictine Monastry of Muri-Gries
churches, chapels, abbeys
Pokaż na mapieszczegóły
Stiftskirche in Gries / Chiesa Abbaziale a Gries
Us.4,1 km
Stiftskirche in Gries / Chiesa Abbaziale a Gries
churches, chapels, abbeys
Pokaż na mapieszczegóły
Crib Collection, Muri Gries Monastery
Us.4,1 km
Runkelstein Castle, the illustrated manor
Us.4,2 km
St. George Church
Us.4,3 km
St. George Church
churches, chapels, abbeys
Pokaż na mapieszczegóły
Guntschna walk
Us.4,3 km
Na mapie Południowego Tyrolu