Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Föhrner

wiejska gospoda w Bozen 

Föhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolice
Föhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okoliceFöhrner - Bozen - urlop w gospodarstwie - Bozen i okolice
Föhrner
Rodzina Bracchetti
Glaningerweg 19
39100 BozenBozen
Telefon +39 0471 287181
foehrner@alice.it dodaj do przechowalni
Roter Hahn
Godziny otwarcia
Od początku lutego do końca maja, czwartek do niedziela oraz dni wolne od godz. 12.00. Od końca października do połowy grudnia czynne od środy do piątku od godz. 18.00, w niedzielę i sobotę oraz w dni wolne od godz. 12.00. W sobotę czynne do godz. 18.00. Zalecane rezerwacje.
Gospodarstwo prowadzi sprzedaż konfitur oraz syropu i soku jabłkowego.
loading
Opis gospodarstwa
Pierwsze wzmianki na temat gospodarstwa Föhrnerhof pochodzą z 1135 roku. Z miejsca, gdzie jest ono położone, rozciąga się piękny widok w kierunku Bozen (Bolzano), dolinę Überetsch (Górna Adyga) aż po niziny (Dolna Adyga). Gospodarstwo ma zatem bardzo długą historię, lecz także idzie z duchem czasu: gospodyni, Karin Bracchetti, już od dawna zaznacza swoją obecność w zdominowanym przez mężczyzn świecie uprawy winorośli.
Jedzenie i picie
Speck, "Kaminwurzen", szary ser, chleb domowej roboty. Zupa z knedlami ze speckiem i zupa z knedlami z wątróbką , "Schlutzer", knedle ze szpinakiem, z serem, kluski z czarnego chleba w sosie z szarego sera, głowizna cielęca, regionalna potrawa z wołowiny "saueres Rindfleisch", żeberka i golonka. Ser z dżemem i chutneys, różne ciasta, semifreddo. Jesienią: kiełbasa z kapustą, wieprzowina, wędliny, kasztany. Wiosną: królik i jagnięcina, jak również "Schöpsernes". Soki: jabłkowy, z czarnego bzu, mięty pieprzowej, z melisy i z czarnej porzeczki.
Nasze wina
Chardonnay rocznik '18 to wyjątkowo harmonijne wino. Jego aromat zawiera nutę bananową i ananasową. Gewürztraminer rocznik '18 jest bardzo jednorodny gatunkowo, z owocowo-kwiatową, ale też korzenną nutą. Vernatsch rocznik '18 ma zdecydowany i owocowy smak. Lagrein rocznik '18 jest owocowy.
Samochodem
Z Bozen (Bolzano) jechać drogą do Jenesien. Tuż przed trzecim tunelem skręcić w lewo w wąską drogę (uważać na znaki). 300 m dalej znajduje się "Buschenschank".
Pieszo
W Gries za starym parafialnym kościółkiem zaczyna się droga Glaninger Ochsenweg do Glaning (nr 9) i prowadzi bezpośrednio do Föhrnerhof (naleźy podążać za znakami). Z Bozen (Bolzano), podobnie jak z Glaning, w obu przypadkach spacer 40-minutowy.
Podręczny szkic dojazdu
Zajęcia w pobliżu
South Tyrol Museum of Archaeology - Ötzi
Us.4,4 km
Bozen
Us.5,4 km
Bozen
Nearest town for a stroll
Pokaż na mapieszczegóły
Tollhof
Us.2,4 km
Tollhof

Tollhof

Fam.Klaus Pircher
Pokaż na mapieszczegóły
Messnerhof
Us.2,5 km
Messnerhof

Messnerhof

Fam.Barbara Prinoth
Pokaż na mapieszczegóły
Plattnerhof
Us.2,5 km
Plattnerhof

Plattnerhof

Fam.Alois Unterkofler
Pokaż na mapieszczegóły
Wernerhof
Us.2,6 km
Wernerhof

Wernerhof

Fam.Helmuth Pichler
Pokaż na mapieszczegóły
Haflingerhof
Us.3,4 km
Haflingerhof

Haflingerhof

Fam.Franz Plattner
Pokaż na mapieszczegóły
Weingut Messnerhof
Us.3,7 km
Weingut Messnerhof

Weingut Messnerhof

Fam.Bernhard Pichler
Pokaż na mapieszczegóły
Monument to Victory in Bolzano/Bozen
Us.4 km
Monument to Victory in Bolzano/Bozen
historical buildings and sites
Pokaż na mapieszczegóły
Wiesman
Us.4,1 km
Wiesman

Wiesman

Fam.Anton Burger
Pokaż na mapieszczegóły
Na mapie Południowego Tyrolu