Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Nowości i ciekawostki

Nowości ze świata agroturystyki

01.03.2022 - „Im Märzen der Bauer …“ [W marcu chłop…]

Urlop w gospodarstwie
Kto to jeszcze pamięta? „Im Märzen der Bauer die Rösslein anspannt...“ [W marcu chłop zaprzęga konia], śpiewano kiedyś.

Dziś rolnicy nie wykorzystują do pracy koni, ale tak samo jak dawniej w marcu rozpoczynają się prace polowe i cykl życia wielu roślin. Kto spędzi urlop w gospodarstwie agroturystycznym w Południowym Tyrolu, każdego dnia będzie odkrywał coś nowego.

Podczas wakacji w południowotyrolskim gospodarstwie szybko okaże się, że wiejska kultura ma różnorodne oblicze. Najlepiej przekonać się o tym samemu!

Kto to jeszcze pamięta? „Im Märzen der Bauer die Rösslein anspannt...“ [W marcu chłop zaprzęga konia], śpiewano kiedyś. Dziś rolnicy nie wykorzystują do pracy koni, ale tak samo jak dawniej w marcu rozpoczynają się prace polowe: sprzątanie liści i uprawa roli, sadzenie ziemniaków i wysiew kukurydzy, prace w ogrodach i winnicach, przycinanie drzewek i winorośli. Kto spędzi urlop w gospodarstwie w Południowym Tyrolu, każdego dnia będzie odkrywał coś nowego.
Do momentu, gdy widoczne będą owoce rolniczej pracy, musi upłynąć trochę czasu. Dlatego najlepiej powrócić tu jesienią, w czasie zbioru plonów i poznać kolejny rozdział życia na wsi!

Chciałbyś spróbować czegoś nowego?
> Urlop w gospodarstwie agroturystycznym w Południowym Tyrolu

Nasze archiwum