X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.
Home
Urlop w Południowym Tyrolu
Rejony urlopowe w Południowym Tyrolu
Szlaki wzdłuż starych kanałów w Południowym Tyrolu

Szlaki wzdłuż starych kanałów w Południowym Tyrolu

Wodnym szlakiem

Bez nich ziemia w zachodniej czesci Poludniowego Tyrolu wyschlaby. „Waale“ to kanaly, które zbudowano w XIII wieku, aby doprowadzic wode do bardziej suchych rejonów. W ten sposób rolnicy mieli pod dostatkiem wody. Obok kanalów zrobiono waskie sciezki, z których osoby nadzorujace caly system „Waaler“, mogly dogladac, czy funkcjonuje on wlasciwie, a grunty sa odpowiedniego nawadniane.

Dzisiaj sciezki wzdluz kanalów zmienily sie w popularne szlaki turystyczne i malownicze, dostepne przez caly rok, trasy spacerowe. Kto szuka ciszy, doceni te szlaki, podobnie jak milosnicy aktywnego spedzania czasu, którzy nad kanalami moga obserwowac, jak wiosna przyroda budzi sie do zycia.

Widok na niecke Meran i kwitnace sady mozna podziwiac z prawie plasko biegnacego szlaku Marlinger Waalweg, dwunastokilometrowego i najdluzszego w Poludniowym Tyrolu. Ale równiez Kuenser Waalweg w Passeiertal czy Tscharser Waalweg, który prowadzi z wioski Tschars do zamku Juval wysoko nad Naturns, kusza atrakcyjnymi widokami.

Agroturystyka w Poludniowym Tyrolu w rejonie szlaków Waaleweg:

> pokoje w Vinschgau
> apartamenty w Vinschgau

> pokoje w Meran i okolicy
> apartamenty w Meran i okolicy