X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.
Home
Agroturystyka
Podpowiedzi urlopowe
Doliny boczne Południowego Tyrolu

Naturalne doliny boczne Południowego Tyrolu

Co mozna odkryc w dolinach bocznych

W malych, nieznanych dolinach Poludniowego Tyrolu urlopowicze moga odkryc najstarsze tradycje tego regionu, bowiem z dala od duzych miast wielowiekowe zwyczaje pielegnowane sa staranniej niz gdziekolwiek indziej. Niektóre gospodarstwa polozone sa w ustronnych miejscach na koncu cichych dolin.
Goscie moga chodzic z gospodarzami na hale albo obserwowac, jak sie doi krowy i jak z mleka robi siedelikatne sery. Mozna tez delektowac sie innymi wyrobami produkowanymi w gospodarstwie takimi jak: swiezo upieczony chleb, wedzony speck, domowe dzemy czy soki. Goscie moga sie w spokoju rozkoszowac autentycznym wiejskim zyciem i poznawac przyrode, wedrujac po okolicy, ile dusza zapragnie.

Nieznany Południowy Tyrol: boczna uliczka do wiejskiej idylli

Najlepsze w dolinach bocznych Południowego Tyrolu jest to, że nie docierają tam cywilizacja, ruchliwe ulice i tłok. Naturalne drogi jak dolina Pfunderer na północy regionu, dolina Gsieser, z której roztacza się widok na Dolomity czy Schnalstal odchodząca od doliny Matscher , i dolina Langtauferer w Vinschgau zachowały swój dziewiczy charakter, a urlopowicze znajdą tam absolutny spokój i fascynujące krajobrazy. Dolina Sarntal nad Bozen znana jest z kosodrzewiny, której zapach unosi się wszędzie. Tauferer Ahrntal po słonecznej stronie Alp Zillertalskich otoczony jest ponad 80 trzytysięcznikami. A liczące ponad 2000 lat modrzewie w dolinie Ultental koło Meran są najstarszymi w Europie drzewami iglastymi, a obwód ich pni osiagnął prawie osiem metrów. Coraz większa liczba stref wyłączonych z ruchu samochodowego (jak np. w wiosce Pfelders w Passeiertal) sprawia, że takie cuda przyrody jeszcze się zachowały.

> Apartamenty i pokoje w Pfunderer Tal
> Apartamenty i pokoje w Gsieser Tal
> Apartamenty i pokoje w Schnalstal
> Apartamenty i pokoje w Matscher Tal
> Apartamenty i pokoje w Langtauferer Tal
> Apartamenty i pokoje w Sarntal
> Apartamenty i pokoje w Ultental
> Apartamenty i pokoje w Tauferer Ahrntal
> Apartamenty i pokoje w Pfelders