X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.
WEB
Back Home

Oberplattner-Hof

rzemiosło wiejskie w Brixen

Rodzina Philipp Sagmeister
Mellaun 176
39042 Brixen / St. Andrä
Brixen / St. Andrä
asortyment:
  • misy i talerze
  • kule
  • owoce z drewna
  • gry
  • wypalanie
  • produkcja na specjalne zamówienia

Nasza oferta

opis gospodarstwa

Gospodarstwo Oberplattner-Hof lezy na wysokosci ok. 1.000 m n.p.m. wsród lak i lasów w wiosce Mellaun nad miastem biskupim Brixen. W tym pieknie polozonym gospodarstwie, gdzie mozna równiez spedzic urlop, zyja krowy, kury i duzo innych zwierzat. W domu prawie wszystko jest z drewna i prawie wszystko zrobil sam gospodarz Philipp Sagmeister w swoim warsztacie. Z równym zaangazowaniem oddaje sie on zbieraniu starych przedmiotów, które pokazuja fragmenty codziennego gospodarskiego zycia.

rzemiosło

Wprawne dlonie Philippa Sagmeistera mówia same za siebie. Stolarstwem zajal sie wczesnie, w wieku 14 lat, a w ciagu ostatnich 30 lat próbowal wielu róznych rozwiazan. „Czesto cos sie wydaje proste, ale tak naprawde wymaga wiele pracy“, wyjasnia ten wytrawny stolarz. Widac to szczególnie wyraznie w przypadku techniki toczenia drewna, w której potrafi stworzyc nawet najbardziej filigranowe elementy. Praca przy tokarce stolarskiej, najwazniejszym narzedziu w warsztacie, wymaga najwiekszej dokladnosci, precyzji i spokojnej reki. „Wiele pomyslów rodzi sie przy pracy“, mówi stolarz. Celem jest wydobycie nauralnego piekna, które jest w kazdym kawalku drewna.

przyjazd

Z Brixen jechac w kierunku St. Andrä (Plose). Po 6 km skecic w prawo w strone Mellaun i jechac ok. 1,5 km do malej ulicy skecajacej w lewo, która prowadzi prosto do gospodarstwa (znak „Oberplattner“).

zapytanie

Twoja wiadomość*
Wybierz odpowiedź Język*
Tytuł
*  
imię*
Nazwisko*
Ulica
Kod pocztowy
Miasto
Kraj*
Adres e-mail*
Telefon
* Wymagane pola
wysłać