X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.

Wassererhof

wiejska gospoda w Völs am Schlern 

Wassererhof  - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie  - Dolomiten
Wassererhof
Rodzina Christoph und Andreas Mock
Völserried 21
39050 Völs am SchlernVöls am Schlern
ruchomy +39 338 7779227
info@wassererhof.com www.wassererhof.com
dodaj do przechowalni
Godziny otwarcia
Od Niedzieli Palmowej do początku czerwca otwarte w czwartek i piątek od 18:00, w sobotę i niedzielę od 12.00. Od początku września do Bożego Narodzenia otwarte od wtorku do piątku od 18:00, w sobotę i niedzielę od 12:00. Zaleca się wcześniejszą rezerwację.
W gospodarstwie można kupić: wino.
Opis gospodarstwa
Po raz pierwszy gospodarstwo "Hof zu Wasser" zostało wymienione w dokumentach z 1366 r. Bracia Andreas i Christoph Mock starannie odrestaurowali gospodarstwo i połączyli nowe budynki z już istniejącymi. Wyniki mówią same za siebie. Goście docenią wyjątkową atmosferę oraz lokalne wino, jak również smaczne dania serwowane w gospodarskiej z kuchni.
Jedzenie i picie
Speck, "Kaminwurzen", ser, rozmaite zupy, knedle z porem, z szarym serem, ze speckiem, "Schlutzer", risotto jęczmienne, sałatka z kapustą i speckiem, tradycyjne danie z wołowiny. Na zamówienie policzki wołowe, szpecle pełnoziarniste. Na wiosnę: knedle pokrzywowe i szparagowe, kluseczki z czosnkiem niedźwiedzim, baranina. Jesienią "Schlachtplatte", domowa kiełbasa z kapustą, gulasz z dziczyzny z czerwoną kapustą i makaron z mąki kasztanowej. Soki: jabłkowy, malinowy, z czarnego bzu.
Nasze wina
Weißburgunder ’15 posiada typowy aromat owoców pestkowych i białych kwiatów. Sauvignon ’15 to wino wielowarstwowe, złożone i fantazyjne. Zdecydowanie typowo i owocowo prezentuje się Magdalener ’15. Bardzo udany Cabernet ‘14 nawiązuje do dojrzałych owoców leśnych, śliwek i korzennych aromatów z wonią mięty.
Samochodem
W Atzwang przez wąski drewniany mostek przejechać rzekę Eisack. Po 700 m po lewej stronie znajduje się "Buschenschank".
Pieszo
Spacerowa pętla od Atzwang wzdłuż ścieżki rowerowej do przystani. Stamtąd przez Vols do "Buschenschank" i z powrotem do punktu wyjścia (ścieżki nr 1 i nr 2; czas: ok. 3 godz.).
Podręczny szkic dojazdu
Materiał audio:
Wassererhof w Völs am Schlern

This Item uses Adobe Flashplayer.
You can download it using the button below.

Get Adobe Flash player