X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.

Planitzer

wiejska gospoda w Montan 

Planitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols Süden
Planitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - urlop w gospodarstwie - Südtirols Süden
Planitzer
Rodzina Ainhauser Weissensteiner
Glen 25
39040 MontanMontan
Telefon +39 0471 819407
info@planitzer.it www.planitzer.it
dodaj do przechowalni
Godziny otwarcia
Od początku marca do końca maja i od początku września do połowy grudnia otwarte od czwartku do niedzieli w południe. Zamknięte w niedzielę wieczorem. Zamknięte od poniedziałku do środy. Zaleca się wcześniejszą rezerwację.
Opis gospodarstwa
Gospoda znajduje się w sielankowej miejscowości w otoczeniu porośniętych winoroślą pagórków. Na tarasie w cieniu stuletnich kasztanowców można znakomicie odpocząć, rozkoszując się widokami. Gospodarze zapraszają też na pyszne dania z wiejskiej kuchni.
Jedzenie i picie
Speck, kiełbasa „Kaminwurzen“, ser, knedle ze speckiem lub serem, jajka sadzone ze speckiem i pieczoną wędliną, wołowina na kwaśno i naleśniki „Kaiserschmarrn“. Wiosną zupa ze szparagów, knedle z pokrzywą, szparagi z chłopska szynką i ziemniakami, duszona jagnięcina z warzywami z pieca, gulasz wołowy z „Plent“. Jesienią zupa fasolowa, ziemniaczana lub dyniowa, knedle z dynią, knedle ze speckiem i kapustą kiszoną, domowa kiełbasa, wędzonki, żeberka, pieczeń. Soki: jabłkowy, z czarnego bzu, melisy i porzeczkowy.
Nasze wina
Weißburgunder ’15 to wino o owocowym bukiecie. Charakteryzuje się dobrą strukturą i wyborną kwaskowatością. Vernatsch ’15 to wino najwyższej jakości. Zapachem odwołuje się do świeżych wiśni, malin i kwiatów migdałowca. Również doskonałym winem jest Blauburgunder ’14. Kwiatowe i owocowe komponenty mieszają się tu z subtelnie z delikatnymi aromatami róży i wanilii. W smaku wyczuwa się dobrą strukturę, długość i fascynującą harmonię.
Samochodem
 Z Neumarkt lub Auer jechać przez Montan w kierunku Glen. Gospoda znajduje się w Unterglen po prawej stronie (wypatrywać szyldu).
Pieszo
Z Montan starą trasą kolejki do gospody (trasa kolejowa nr 4, ok. 30 min.) lub z Auer (parking w strefie wypoczynkowej) przez Lottersteig (droga nr 4, ok. 60 min.) do Neumontan a następnie trasą kolejową do Glen.
Podręczny szkic dojazdu