X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.
wiejska gospoda
Brixen
Gummererhof

Gummererhof

wiejska gospoda w Brixen 

Gummererhof  - Brixen - urlop w gospodarstwie  - Eisacktal
Gummererhof
Rodzina Gummerer
Pinzagen 18
39042 BrixenBrixen
Telefon +39 0472 835553
faks +39 0472 835553
info@gummererhof.it www.gummererhof.it
dodaj do przechowalni
Godziny otwarcia
Od połowy września do połowy grudnia otwarte codziennie od godz. 15:00. Zamknięte w poniedziałki. Od początku stycznia do końca lutego otwarte od piątku do niedzieli od godz 15:00. Zalecana rezerwacja.
Opis gospodarstwa
Wysoko nad doliną Brixen (Bressanone), w otoczeniu kasztanowców i winnic, leży gospodarstwo Gummererhof. Jesienią, kiedy dni stają się krótsze i chłodniejsze, można tam znakomicie zakończyć dzień pysznym wiejskim jedzeniem i kieliszkiem "Nuien", czyli młodego wina. Szczególną atrakcją w Gummererhof jest wino musujące, wytwarzane z autochtonicznego pierwotnego szczepu "Blatterle".
Jedzenie i picie
Speck, "Kaminwurzen", krupnik, żurek, knedle "schwarzplentene", knedle ze speckiem, ze szpinakiem i z wątróbką, kluseczki serowe, "Schlutzer", placki ziemniaczane "Blattlen" z kapustą, talerz mięs z kapustą, żeberka, "Krapfen" i kasztany. Soki: jabłkowy, malinowy, wiśniowy, z porzeczki.
Nasze wina
Müller-Thurgau rocznik ‘16 jest dobrym przedstawicielem wina z tego szczepu winogron. Sylvaner rocznik ‘16 ma orzeźwiające nuty jabłkowe. W ustach jest przyjemnie kwaskowate. Kerner rocznik ‘16 jest winem wyjątkowo owocowym i typowym dla tego szczepu. Ponownie dobrze udało się wino Blatterlesekt rocznik ‘15. W zapachu ma orzeźwiające nuty jabłkowo-cytrusowe oraz lekki aromat gałki muszkatołowej. Portugieser rocznik ‘16 jest winem bardzo udanym. W ustach odczuwa się je jako przyjemnie pełne z wyczuwalnymi taninami. Zweigelt rocznik ‘16 ma lekki zapach gorzkiej wiśni. W smaku jest pełne z przyjemnymi taninami.
Samochodem
Z drogi, która prowadzi z Brixen do Feldthurns, po 1,5 km skręcić w prawo do Gummererhof.
Pieszo
Z Brixen Kinderdorf przez Besinnungsweg do kościółka św. Cyryla i dalej przez Pinzagen do Gummererhof (ścieżka nr 2, czas: ok.1 godz.).
Podręczny szkic dojazdu